Уряд ЄС та Фонд Гейтсів об'єдналися заради повного викорінення поліомієліту: скільки на це витратять грошей

Поділитися
Уряд ЄС та Фонд Гейтсів об'єдналися заради повного викорінення поліомієліту: скільки на це витратять грошей © EPA-EFE/OLIVIER HOSLET
На даний момент вірус циркулює в основному в Афганістані та Пакистані, проте будь-якої миті він може мігрувати і в інші країни.

Європейська комісія, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Фонд Білла та Мелінди Гейтс разом виділять понад 1 млрд євро на викорінення поліомієліту та забезпечення доступності інновацій у галузі охорони здоров'я для країн з низьким рівнем доходів, передає Euronews.

Половину пакету – близько 500 млн євро – нададуть Глобальній ініціативі з викорінення поліомієліту (GPEI), над якою працюють Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та ЮНІСЕФ. Ці кошти будуть частково використані для оплати вакцинації від поліомієліту близько 370 млн дітей на рік.

Другу половину фінансового пакету спрямують на зміцнення систем охорони здоров'я у країнах із низьким рівнем доходів.

"Разом ми покінчимо з поліомієлітом. Підтримаємо всі континенти у виробництві необхідних вакцин та ліків, тому що не повинно мати значення, де ви народилися та живете. Здоров'я – це універсальне право людини", – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції.

Американський мільярдер і філантроп Білл Гейтс зазначив, що "людству вдалося викоренити лише одну хворобу – віспу, і це було понад 50 років тому, але сьогодні ми стоїмо на порозі ліквідації іншої хвороби – дикого поліовіруса".

За даними GPEI, у 2023 році на даний момент зареєстрували менше 10 випадків захворювання на дикий поліомієліт – в Афганістані та Пакистані.

"Занадто часто інновації в галузі охорони здоров'я потрапляють до країн з низьким рівнем доходу через 10 або 20 років після багатих країн, і основна причина цього – відсутність доступу до фінансових інструментів та інвестицій", – додав Гейтс.

Поліовірус та шлях його викорінення

У 1988 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я ухвалила резолюцію про викорінення поліомієліту, на підставі якої створили Глобальну ініціативу щодо викорінення поліомієліту.

З того часу кількість випадків захворювання на поліомієліт скоротилася на понад 99%.

У Центрі з контролю та профілактики захворювань США (CDC) наголошують, що поки дикий поліовірус продовжує циркулювати в Афганістані та Пакистані, всі країни наражаються на ризик імпорту вірусу.

Поліомієліт в основному вражає дітей віком до п'яти років. За даними ВООЗ, приблизно 1 із 200 випадків зараження може призвести до паралічу.

Останній випадок захворювання на дикий поліовірус у Європі зареєстрували в 1998 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі