Українські будівельники мають найоптимістичніші очікування – НБУ

Поділитися
Українські будівельники мають найоптимістичніші очікування – НБУ © AlLes/pixabay.com
Є галузі які погіршили прогноз чи зберегли його на тому самому рівні

Підприємства галузі будівництва мають найоптимістичніші очікування щодо економічних результатів своєї діяльності. Такі висновки зробили експерти Національного банку за результатами опитування бізнесу у квітні.

Чому будівельники вважають, що будуть активно розвивати бізнес?

Очікування бізнесу у будівельній галузі насамперед пов'язані з анонсованим державою значним бюджетним фінансуванням на відновлення інфраструктури. Також будівельники сподіваються на зростання попиту та на те, що активізації робіт сприятимуть погодні умови. “Секторальний індекс у квітні становив 53,4 порівняно з 53,5 у березні. Респонденти впевненіше очікували на зростання обсягів будівництва, нових замовлень, закупівлі сировини та матеріалів, а також прогнозували збільшення закупівлі послуг підрядників, незважаючи на збереження негативних оцінок щодо їх доступності та вартості”, – зазначається у звіті НБУ.

Як прогнозують свою роботу інші галузі економіки в Україні?

Сфера послуг теж вважає в більшості, що справи із замовленнями поліпшаться. Це пов'язано як сезонним зростанням замовлених послуг, так само і завдяки використанню морського коридору для доставлення товарів. Також частково на поліпшення настроїв впливає зниження інфляційного тиску. “Секторальний індекс зріс до 53,1 у квітні з 50,6 у березні”, – пишуть експерти Національного банку.

Торгівля навпаки – погіршила прогнози активності, водночас промисловість подівається на поліпшення наданих послуг, а також послуг під час їх виконання. “Підприємства промисловості зберегли позитивні оцінки щодо результатів своєї діяльності на найближчу перспективу завдяки налагодженню логістичних ланцюгів, сталому споживчому попиту та сповільненню інфляції”, повідомляє регулятор.

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 4 до 23 квітня. В опитуванні взяли участь 447 підприємств. Серед опитаних підприємств 45.0% – компанії промисловості, 28.0% – сфери послуг, 22.1% – торгівлі, 4.9% – будівництва; 31.3% респондентів – великі підприємства, 27.7% – середні, 40.9% – малі.

34.2% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції, 10.3% – лише експортні операції, 16.3% – лише імпортні операції, 39.1% – не здійснюють зовнішньоекономічні операції.

Кількість підприємств, які у своїй роботі використовують 100% потужності, зараз становить 15%. Для порівняння, у лютому поточного року таких було 6%. Про це свідчать дані лютневого опитування підприємств New Monthly Enterprises Survey (#NRES) Інституту економічних і політичних досліджень (ІЕД).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі