У 2023 році в 31 країні працювали 410 ядерних енергетичних реакторів загальною встановленою потужністю понад 368 000 МВт. Крім того, у 17 країнах будується 57 реакторів, у тому числі три країни будують свої перші ядерні реактори, повідомили у МАГАТЕ, котра просуває ініціативу Atoms4NetZero. Ініціатива має на меті поінформувати політиків і осіб, які приймають рішення, про потенційний шлях розвитку атомної енергетики як надійної основи чистої, доступної, стійкої та безпечнішої енергетики.
«Кліматична криза та енергетична криза спонукали все більше країн дивитися на атомну енергетику як на частину рішення, причому опитування громадської думки в усьому світі показують, що рівень її схвалення зростає», — заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.
Глобальний зсув у бік ядерної енергетики був очевидним минулого року на Генеральній конференції МАГАТЕ у 2022 році. Рекордна кількість із 51 країни пропагувала роль ядерної енергетики в досягненні своїх цілей щодо пом’якшення наслідків зміни клімату, енергетичної безпеки та сталого розвитку.
«Унікальні властивості ядерної енергетики як безпечного та надійного джерела енергії мають вирішальне значення для переходу до екологічно чистого світу», - підкреслив очільник МАГАТЕ.
Раніше ми писали про те, що попит на уранове паливо зріс на тлі планів багатьох країн, зокрема США, Південної Кореї та Франції, повернутися до будівництва нових атомних реакторів з огляду на зростання цін на газ через вторгнення Росії до України.