Ціни на уран на багаторічному максимумі, підприємства перезапускають законсервовані копальні

Поділитися
Ціни на уран на багаторічному максимумі, підприємства перезапускають законсервовані копальні © depositphotos/vladvitek
Експерти очікують, що деякий час дефіцит постачань зростатиме.

Світові ціни на уран демонструють багаторічний максимум. Про це пише профільне видання Mining пояснюючи, що зростання пов'язують зі збоями у постачанні з боку крупних виробників, а також загрозою заборони російського експорту на Захід.

Цього тижня ціна на уран досягла $91 за фунт із приблизно $50 у середині минулого року. Це є рекордом після тризначних цін у 2007 році та наслідків катастрофи на Фукусімі в Японії у 2011 році, коли кілька країн обмежили плани ядерної енергетики. 

Уточнюється, що попит на уранове паливо зріс на тлі планів багатьох країн, зокрема США, Південної Кореї та Франції, повернутися до будівництва нових атомних реакторів з огляду на зростання цін на газ через вторгнення Росії до України.

2024 року планується перезапустити численні законсервовані копальні в Австралії, США та Африці, зокрема намібійську копальню Langer Heinrich австралійської компанії Paladin Energ та Boss Energy компанії.

Крім того, EnCore Energy починає видобуток на підприємствах Rosita та Alta Mesa в Техасі, а Energy Fuels відновила видобуток на своїх копальнях Pinyon Plain, La Sal та Pandora на південному заході США. У Канаді Cameco нарощує виробництво на річці Макартур у Саскачевані.

Як писало ZN.UA, навесні НАЕК «Енергоатом» підписала з канадським холдингом Cameco контракт про використання українського урану при виробництві палива для АЕС України. А буквально днями міністр енергетики Герман Галущенко радів планам із 2024 року налагодити в Україні спільне з Westinghouse виробництво ядерного палива та знищити монополію Росії в цьому сегменті. Планів безліч! Та наразі якісно вийшло лише знищити видобуток урану в Україні. Про це читайте у матеріалі "АЕС є, урану немає". 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі