Що Україна отримала від продажу банків-банкрутів у 2023 році — Фонд гарантування вкладів

Поділитися
Що Україна отримала від продажу банків-банкрутів у 2023 році — Фонд гарантування вкладів © Фото з відкритих джерел
Гроші від продажу активів спрямовуються Фондом на розрахунок із кредиторами банків, що ліквідуються.

У 2023 році Фонд гарантування вкладів заробив на продажі активів ліквідованих банків понад 4,9 млрд грн, повідомляє пресслужба ФГВФО. Із них 3,6 млрд грн – результати аукціонів з продажу прав вимоги за кредитами та 1,3 млрд грн – об’єктів нерухомості, земельних ділянок та іншого майна банків.

"Упродовж 2023 року було оголошено понад 10 тисяч аукціонів з продажу активів банків, що ліквідуються, із них більше 670 завершилися успішно. Зважаючи на те, що здебільшого близько 90% активів на балансі банків — це кредити, то і надходження саме від їх реалізації складають найбільшу частку. На сьогодні більшість активів банків уже пройшли етап індивідуальних торгів або такі торги завершуються, тому цього року на продаж частіше виставлятимуться пули, зокрема об’єднані у рамках нашого пілотного проекту за галузевим підходом", — сказав заступник директора департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів Віктор Гутніченко.

У минулорічний топ-5 успішних торгів входять такі позиції:

  • «МР БАНК» - 2,3 млрд грн;
  • «Промінвестбанк» - 1,5 млрд грн;
  • «Златобанк» - 0,5 млрд грн;
  • «Мегабанк» - 0,4 млрд грн;
  • «Банк Січ» - 0,2 млрд грн.

Серед знакових аукціонів минулого року:

  • продаж права вимоги за кредитними договорами, у забезпечення за якими оформлено дві електростанції на сонячних панелях в Одеській та Миколаївській областях з супутнім виробничим обладнанням за 683 млн грн. Це – найбільша сума за останні майже півтора роки, відколи після повномасштабного вторгнення РФ Фонд відновив свої аукціони;
  • продаж з 18 спроби ТЦ «Магелан», який входи до складу лоту G18N020026 разом із правом вимоги за двома кредитами, дебіторською заборгованістю та майновим комплексом на Хмельниччині. У ході 18-их торгів ціна зі стартових 448,5 млн грн зросла на понад 170 млн грн і склала 620 млн грн;
  • продаж заміського комплексу «Промінвестбанка» із розкішною мебльованою віллою, кількома гостьовими будиночками, СПА-центром, рестораном та готелем на території – реалізовано з першої з спроби за 311 млн грн при 187,6 млн грн стартових.

У Фонді підкреслюють, що загалом за останні два роки (2022-2023) у системі «Прозорро.Продажі» відбулися успішні аукціону на загальну суму понад 6,4 млрд грн.

З дня початку процедури ліквідації банку Фонд розпочинає передпродажну підготовку та реалізацію майна (активів) банку за найвищою вартістю у найкоротший строк. Гроші, отримані від продажу активів банку, спрямовуються на задоволення вимог його кредиторів.

Раніше ми писали про те, що в Україні оприлюднили список банківських боржників, які не повертають гроші банкам, що збанкрутували. ФГВФО поділив боржників на дві категорії: позичальники, які не є керівниками та колишніми акціонерами неплатоспроможних банків, а також позичальники, які є керівниками та колишніми акціонерами неплатоспроможних банків. Боржники сконцентрувалися переважно у першій категорії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі