Кризи не сталося: російське дизельне паливо застрягло в морі через відсутність покупців

Поділитися
Вантажі накопичуються біля берегів Північної Африки.

Біля узбережжя Північної Африки зафіксовано кораблі із значною кількістю російського дизельного палива на них, які використовуються як плавучі сховища, адже покупці уникають санкційного продукту. А напрочуд тепла зима знижує попит, пише Bloomberg з посиланням на дані Kpler.

Наразі у плавучих сховищах знаходиться 1,9 мільйона барелів російського дизельного палива — найбільше з жовтня 2020 року. Таке збільшення надлишку через три тижні після набуття чинності санкцій ЄС вказує на те, що деякі вантажі вирушають з російських портів без покупців. Минулого тижня без пункту призначення вирушила рекордна кількість російських дизельних вантажів.

Побоювання спричиненого санкціями дефіциту палива спонукало європейських нафтопереробників збільшити виробництво, щоб підготуватися до зими, яка виявилася теплішою, ніж зазвичай. Водночас, постачальники імпортували значну кількість палива перед забороною ЄС на імпорт з Росії. Відтак, запаси дизельного палива в транспортному вузлі Амстердам-Роттердам-Антверпен зросли до найвищого за два роки рівня.

Раніше європейські покупці переймались через те, що не зможуть знайти альтернативні постачання пального, а отже — додаткових витрат у галузях, що залежать від дизельного палива, зокрема у сільському господарстві та автоперевезеннях.

Як пише видання, постійне нарощування російських запасів дизельного палива, що плаває непроданим у морі, може зрештою вплинути на темпи переробки та виробництва сирої нафти, прибутки від яких зараз фінансують другий рік війни Росії в Україні.

З 5 лютого Європейський Союз приєднався до Великої Британії та США у забороні морського імпорту російського дизельного палива та інших нафтопродуктів.

У січні російська нафта Urals продавалася майже наполовину дешевше, ніж нафта марки Brent. Ціна російської Urals склала $49.48, що є мінімумом з грудня 2020 року і на -42.2% дешевше, ніж рік тому.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі