Індія створить військово-транспортний літак з Україною замість Росії – ЗМІ

Поділитися
Індія створить військово-транспортний літак з Україною замість Росії – ЗМІ Індія та Україна протягом 15 років побудують 500 літаків загальною вартістю 5,3 млрд дол
Індія визнала спільний проект з РФ занадто дорогим і незадовільним з технічної точки зору.

Нещодавно індійська компанія Reliance Defence Ltd і український держконцерн "Антонов" домовилися про спільне створення багатофункціонального транспортного літака для потреб військових, десантників, а також комерційного використання в Індії. Мова йде про будування 500 машин загальною вартістю 350 млрд індійських рупій (5,3 млрд дол) протягом 15 років.

Цей літак може стати заміною замороженому раніше російсько-індійського проекту Multi-role Transport Aircraft, пише видання "Газета.Ru".

"Reliance Defence Ltd спільно з державною корпорацією "Антонов" спільно пред'являти до проекту різні вимоги, у тому числі для створення пасажирського літака на 50-80 місць в базовій конфігурації, а також у всіх варіаціях, в тому числі транспортних та інших військових цілей", - повідомила індійська компанія.

Нагадаємо, що Індія вже експлуатує понад сто транспортних літаків Ан-32 українського виробництва і деякий час тому вирішила продовжити терміни їхньої експлуатації.

Раніше в Індії повідомляли, що спільний російсько-індійський проект військово-транспортного літака Multi-role Transport Aircraft (MTA) фактично заморожений. Цю інформацію пізніше підтвердили в російському авіаційному комплексі Ільюшина.

Причинами призупинення проекту, за інформацією видання, Індія називала вимога різкого збільшення вартості розробки транспортника з боку РФ і невдоволення індійських ВПС рядом технічних характеристик МТА. Індійська сторона повідомила про плани провести глобальний тендер на новий літак. Очевидно, пропозиція Києва здалася Делі привабливою.

Видання підкреслює, що це не перший випадок, коли Індія після довгих переговорів з Росією вибирає іншого постачальника літаків. Так на початку 2016 року Делі вже віддав перевагу російським Міг-35 французькі Rafale.

Читайте також: "Антонов" має намір розширити присутність на ринках Азії, Африки та Латинської Америки

Нагадаємо, Україна підписала 15 меморандумів про співпрацю на Міжнародній виставці сухопутних і військово-морських озброєнь DefExpо-2016 в Індії.

"Найбільше індійських партнерів зацікавила спільна реалізація проектів у сфері авіабудування, виробництва радарів і систем морського спостереження, модернізації морської і бронетехніки, систем ППО, авіації, розробок головок самонаведення, спільних розробок ракет класу повітря-повітря", – відзначили в "Укроборонпромі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі