«Якщо проігнорувати допомогу Україні, Путін досягне успіху»: топ-посадовці США виступили з доповіддю в Сенаті

Поділитися
«Якщо проігнорувати допомогу Україні, Путін досягне успіху»: топ-посадовці США виступили з доповіддю в Сенаті © dw.com
Ллойд Остін та Ентоні Блінкен виступили в Сенаті та розповіли про перспективи ненадання Україні допомоги.

Вищі посадовці адміністрації Байдена попередили сенаторів, що якщо вони схвалять допомогу Ізраїлю, але припинять фінансування для України, Владмір Путін переможе, повідомляє POLITICO.

Державний секретар Ентоні Блінкен і міністр оборони Ллойд Остін під час доповіді в Комітеті Сенату з асигнувань виступили проти відокремлення додаткового запиту президента Джо Байдена на 106 мільярдів доларів для Ізраїлю, України та тихоокеанського регіону. 

Посадовці наголосили, що без подальшої допомоги США Україні Росія переможе і це матиме наслідки за межами Європи.

«Я думаю, що це завдасть жахливої шкоди не лише нашим цінностям, але й нашим основним інтересам», — сказав Блінкен.

Він додав, що для Сполучених штатів набагато вигідніше підтримувати зусилля зараз, домагаючись успіху, ніж платити набагато вищу ціну пізніше, коли доведеться мати справу зі світом, повним агресії.

Остін також вважає, що ненадання допомоги Україні збільшує ймовірність того, що американські війська одного дня можуть зіткнутися на полі бою проти сил Путіна, захищаючи союзника по НАТО в Європі.

«Якщо Путін досягне успіху, він не зупиниться на Україні», — сказав Остін, додавши, що наступними, ймовірно, стануть країни  Балтії, і що немає сумнівів, що рано чи пізно Путін кине виклик НАТО, тож США опиняться в активній війні.

Наразі думки представників Сенату і Палати представників щодо допомоги Україні розділилися.

Новий спікер Майк Джонсон планує провести голосування щодо надання 14,3 мільярда доларів на військову допомогу Ізраїлю. Це саме та сума, по яку до законодавців звернувся президент Джо Байден,  однак спікер нижньої палати Конгресу відкидає виділення допомоги також воюючій проти Росії Україні.

Джонсон стверджує, що боротьба з ХАМАСом є найнагальнішою потребою. Але лідери Сенату, включно з лідером більшості Чаком Шумером і лідером меншості Мітчем МакКоннеллом, переконані, що законодавці повинні прийняти допомогу для обох країн в одному пакеті.

Пропозиція Байдена включає понад 60 мільярдів доларів для продовження допомоги Україні. 

На питання про те, як довго Україна зможе протриматися, якщо фінансування не буде затверджене, Остін сказав, що це «гарантією того, що Росія переможе».

«Важко точно визначити, скільки часу це займе, але я гарантую, що без нашої підтримки Путін досягне успіху. Якщо ми зараз витягнемо з-під них килим, Путін тільки зміцніє», — сказав Остін. 

Представники адміністрації також наголосили, що бойові дії в Ізраїлі та в Україні пов’язані, оскільки Тегеран постачає безпілотники та іншу зброю, яку російські військові використовують для нападу на інфраструктуру України. Російські ж технології, за словами Блінкена, роблять арсенал Ірану більш досконалим.

«Це може бути використано проти Ізраїлю або потенційно проти нас, проти наших сил, проти нашого персоналу, або безпосередньо, або через іранських проксі», — сказав Блінкен.

Він додав, що відносини Росії та Ірану викликають дедалі більше занепокоєння, тож необхідно діяти рішуче проти них на обох театрах, адже обидва  вони тісно пов’язані.

За словами Ллойда Остіна, припинення підтримки України також підбадьорить Китай і послабить авторитет Америки як надійного союзника. Пропозиція адміністрації Байдена, як відомо, також включає фінансування на стримування Китаю в Тихому океані та реалізацію тристороннього пакту AUKUS про підводні човни з Великою Британією та Австралією.

Сенатори з обох сторін комітету висловили підтримку зв’язку між двома конфліктами, на відміну від республіканських скептиків Палати представників щодо подальшого фінансування України. Водночас, Голова Сенату з питань асигнувань Петті Мюррей зазначила, що збільшення фінансування України підтримується «значною супербільшістю» в обох палатах.

«Тож отримання цього фінансування не повинно викликати суперечок», — наголосила Мюррей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі