Якщо не йде приватизація, що робить уряд? Правильно, позичає гроші за кордоном

Поділитися
Україна розмістила євробонди на 700 млн. дол. за нижньою межею орієнтира дохідності — під 6,75% річних, повідомило 8 листопада агентство «Інтерфакс-Україна» із посиланням на джерело у фінансових колах...

Україна розмістила євробонди на 700 млн. дол. за нижньою межею орієнтира дохідності — під 6,75% річних, повідомило 8 листопада агентство «Інтерфакс-Україна» із посиланням на джерело у фінансових колах.

За словами джерела, книга заявок становила 2,5 млрд. дол. Лід-менеджерами розміщення виступили Citi, Credit Suisse, Deutsche Bank і UBS.

Як повідомлялося раніше, орієнтир дохідності 10-річних єврооблігацій України на 700 млн. дол. становив 6,75—6,875% річних.

Лістинг євробондів буде проведено на Ірландській фондовій біржі.

У червні Україна розмістила п’ятирічні єврооблігації на 500 млн. дол. під 6,385% річних. Лід-менеджерами виступали ці самі банки.

* * *

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло 10-річним єврооблігаціям України на суму 700 млн. дол., які випускаються з купоном 6,75% річних, рейтинг «BB-».

«Рейтинг відповідає рейтингу дефолту емітента України в іноземній валюті, який має позитивний прогноз», — йдеться у повідомленні агентства.

На думку агентства, тиск на рейтинги України у бік підвищення чинять сильні макроекономічні показники, зокрема, за дев’ять місяців 2007 року темпи економічного зростання в країні становили 7,3% порівняно з 7,1% у 2006-му.

Fitch очікує, що дефіцит поточного платіжного балансу перебуватиме на помірному рівні 3,5% ВВП у 2007 році проти 1,5% ВВП у 2006-му, дефіцит бюджету становитиме в 2007 році 2,8% ВВП, а відношення держборгу до ВВП продовжуватиме знижуватися до 13%. На кінець 2006 року Україна була зовнішнім нетто-кредитором у розмірі 8% ВВП, і, за оцінками Fitch, до кінця 2007 року цей показник досягне 12%.

На думку агентства, рейтинги України стримуються через політичні ризики. Зберігається можливість зриву процесу переговорів між ключовими фігурами політичних груп, що може призвести до політичної нестабільності, проте Fitch не очікує розвитку такого сценарію.

«Значний рівень інвестицій, припливу капіталу й економічного зростання, попри збереження політичної невизначеності, вселяє оптимізм і дає підстави очікувати зменшення політичного ризику як загрози для суверенної кредитоспроможності», — зазначає Ендрю Кохун, директор аналітичної групи Fitch з суверенних рейтингів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі