Експерт: Судова реформа призведе до перетворення ВСУ на маргінальний інститут

Поділитися
Проект закону України «Про судоустрій та статус суддів», у разі його прийняття Радою Верхової, призведе до перетворення Верховного суду на маргінальний інститут...

Проект закону України «Про судоустрій та статус суддів», у разі його прийняття Радою Верхової, призведе до перетворення Верховного суду на маргінальний інститут. Таку думку у статті для «Дзеркала тижня» висловив Геннадій Друзенко з Інституту порівняльного публічного та міжнародного права ім. Макса Планка (Німеччина).

Як пояснює експерт, функції посередника у стосунках між судами загальної і конституційної юрисдикцій, окремі функції у ході дострокового припинення повноважень президента і перегляд справ за результатами рішень міжнародних юрисдикційних органів завжди були і будуть залишатися на периферії діяльності вищих національних судів.

«Навіть повноваження переглядати справи, що стосуються неоднакового застосування судами (судом) касаційної інстанції однієї й тієї ж норми матеріального права у схожих правовідносинах, не відкривають перед ВСУ адекватних можливостей впливати на практику правозастосування і розвиток правової доктрини, оскільки роблять ВСУ заручником розбіжностей щодо рішеннь вищих галузевих судів, яких може і не бути», - зазначив Друзенко.

При цьому якщо вищі суди послідовно, кожного разу будуть виносити помилкові рішення, Верховний суд буде безсилий щось змінити, вважає експерт.

«А значить (якщо законопроект № 6450 стане законом), як це не абсурдно, право на оскарження у ВСУ треба буде виборювати у Європейському суді з прав людини, де розгляд справ триває в середньому більше трьох років», - додає він.

При цьому Друзенко висловив думку, що законопроект «Про судоустрій та статус суддів» все ж таки буде прийнято.

«Схоже, судову реформу авторства професора-конституціоналіста Андрія Портнова у парламенті вже не зупинити. Шанси, що ВСУ врятує від юрисдикційного маргінеса заступництво ПАРЄ або Венеціанської комісії, примарні », - вважає він.

Детальніше читайте у статті Геннадія Друзенка «Про судову реформу і судову солідарність» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі