Безсмертний повідомив, які варіанти виплати боргу Україна може запропонувати Білорусі - виправлено

Поділитися
Україна розглядає різноманітні схеми можливої виплати боргу Білорусі, повідомив у коментарі для «Дзеркала тижня» посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

Україна розглядає різноманітні схеми можливої виплати боргу Білорусі, повідомив у коментарі для «Дзеркала тижня» посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

„Ще в дев’яності роки під час українсько-білоруських переговорів виникло питання про борг суб’єктів господарської діяльності України перед Білоруссю, який накопичився ще до 1992 року, коли було зруйновано єдину фінансову систему. Суми називали різні. Але вже на початку 2000-х була зафіксована в документах остаточна — у розмірі 134 млн. дол. Видимість складної ситуації саме і створює зв’язка двох проблем — завершення процедури ратифікації українсько-білоруського договору про держкордон та механізму виплати визнаного і зафіксованого боргу українських суб’єктів господарської діяльності перед Білоруссю. Казати про те, що ми зайшли в глухий кут, не можна: на сьогодні відпрацьовується механізм вирішення питання так званого боргу та обміну ратифікаційними грамотами.

У ролі виплати боргу розглядалися, по-перше, пільгові тарифи при перевалюванні і транспортуванні нафти і, по-друге, продаж електроенергії зі знижкою. Але Україною при погашенні боргу ці механізми не можуть бути використані, оскільки з українського боку здебільшого діють акціонерні або приватні суб’єкти господарської діяльності. Виходить, вони мусять гасити цей борг за рахунок власного прибутку? Навряд чи вони на це погодяться. Україна як держава також не може вирішити цього питання в середині року, оскільки необхідно вносити зміни до держбюджету. Малоймовірно, що парламент погодиться ухвалити таке рішення в нинішньому важкому економічному становищі.

Схоже, що ситуація вимагає підписання окремої міжурядової угоди, в якій було б прописано механізм розв’язання цієї проблеми. Хочу нагадати, що Україна в минулому мала аналогічну проблему з Киргизстаном. Наша країна вирішила її дуже оригінальним чином. (Під час переговорів про вступ України до СОТ Бішкек відмовлявся підписати з Києвом протокол про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, домагаючись відшкодування боргу в 27,3 млн. дол., який нібито виник в українських суб’єктів господарської діяльності перед Киргизстаном. 2007-го український уряд вирішив виплатити цій країні 27,3 млн. дол., оформивши їх як гуманітарну допомогу. — Ред.) Очевидно, що коли вже суму так званого боргу зафіксовано в українсько-білоруських документах, доведеться її виплачувати. Коли й яким чином — це вже залежить від того, які будуть напрацьовані пропозиції”, - заявив посол.

Детальніше читайте в статті Олексія Ярошенко «Договір дорожче грошей» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі