Відновлення тренувань після зимової перерви потребує індивідуального підходу. Незалежно від того, чому довелося взяти паузу у тренуванні (через травму, хворобу, відпустку) організму знадобиться підтримка у процесі відновлення сили, енергії та серцево-судинного потенціалу.
Як впливає фізична активність на здоров'я?
Фізична активність — це з один з ключових чинників у підтримці здоров'я та важливий профілактичний захід у запобіганні хвороб. Вплив фізичної активності на здоров'я людини наступний:
- допомагає зменшити ризик серцево-судинних захворювань (інсульту,інфаркту, артеріальної гіпертензії);
- зміцнює опорно-руховий апарат;
- підвищує загальний тонус організму і імунітет;
- знижує ризик виникнення депресії, підвищує розумові здібності та концентрацію уваги.
Спорт допомагає підтримувати вагу тіла у межах фізіологічної норми. Також позитивно впливає на емоційний стан.
ТОП 3 поради від лікарів ON Clinic для поновлення фізичної активності
Повернення у фізичну форму повинне бути легке та приємне. Лікарі мережі медичних центрів «ОН Клінік» підготували три поради для легкого та правильного поновлення фізичної активності після перерви.
1. Збільшуйте навантаження поступово
Перш за все, не намагайтесь з перших тренувань вийти на свій піковий темп. Розслаблений організм швидко втомиться, а також збільшиться ризик отримати травму.
Кардіонавантаження починайте з тривалих прогулянок на свіжому повітрі або легкого бігу підтюпцем, поступово підвищуйте темп та збільшуйте тривалість пробіжки. При силових навантаженнях — візьміть меншу робочу вагу та зменшіть кількість повторень. Тренуйтесь у легкому режимі тиждень-два, поступово повертаючись до свого звичного рівня навантажень.
2. Робіть розминку та заминку
Треннування починайте з якісних і тривалих розминок, адже важливо добре розігріти м'язи, зробити їх еластичними, щоб уникнути неприємних відчуттів під час навантажень і крепатури після них. Спочатку пройдіть деяку відстань в швидкому темпі, після чого зробіть загальні розминочні вправи (махи, нахили, статичну та динамічну розтяжку).
Після кожного тренування обов'язково проводьте заминку. Наприклад, зробіть вправи на розтягування м'язів ніг, рук, преса. Заминка допоможе убезпечити від болей в м'язах, позбавить запаморочення після інтенсивного тренування.
3. Слухайте своє тіло
У будь-якому виді спорту необхідно прислуховуватися до свого тіла та «поважати» його обмеження. Уважно стежте за станом організму під час фізичних вправ: надмірний біль у м’язах або відчуття розтягнення є сигналом того, що навантаження завелике і варто знизити інтенсивність занять. Також слідкуйте за пульсом, серцю необхідно поступово звикати до навантажень. Щоб спорт приносив задоволення та результати, тренування потрібно закінчувати в піднесеному настрої, а не тренуватись до знесилення.