Лабораторно створена рогова оболонка ока дарує нової надії тим, хто втратив зір.

14 сiчня, 2011, 11:14 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Лабораторно створені, із синтетичного колагену, рогові оболонки очей дозволили значно поліпшити зір десяти шведським пацієнтам, які страждали від сильної втрати зору. Цей метод унікальний ще і тим, що він може повністю замінити потребу в трансплантації «людського» матеріалу. Таким чином, зникає проблема наявності донорів.

Лабораторно створені, із синтетичного колагену,  рогові оболонки очей дозволили значно поліпшити зір десяти шведським пацієнтам, які страждали від сильної втрати зору. Цей метод унікальний ще і тим, що він може повністю замінити потребу в трансплантації «людського» матеріалу. Таким чином, зникає проблема наявності донорів.

Штучні рогові оболонки діють як каталізатор, який провокує до регенерації нерви і клітини ока. Це перший в світі випадок відновлення зору в такий спосіб.

Людське уміння бачити багато в чому залежить від стану рогової оболонки ока. Зроблена повністю з колагену, вона заломлює світло і фокусує зображення на сітківці.

Пошкодження рогової оболонки є другою найбільш поширеною причиною сліпоти в світі. На даний момент з таким діагнозом проживають 10 мільйонів людей по всьому світу.

У деяких країнах з цією проблемою успішно борються за допомогою пересадки донорських оболонок. Але медики констатують, що в світових масштабах донорського матеріалу не вистачає.

На даний момент ще рано говорити про абсолютний успіх проекту. З десяти пацієнтів шестеро і справді поліпшили свій зір вчетверо, і змогли повноцінно бачити. Іншим же все одно була потрібна допомога контактних лінз.

Автори проекту також констатують, що це був лише початковий експеримент, який провели на всього 10 людях. Далі винахідники оброблятимуть зібрані за два роки експерименту дані, і працювати над поліпшенням біосинтетичної рогівки ока.

Related video

За матеріалами Бі-бі-сі

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК