"Енергоатом" приховав два небезпечні інциденти на Хмельницькій та Південноукраїнській АЕС

Поділитися
Одна подія відбулася ще 22 травня, друга - на поточному тижні.

Протягом останніх двох тижнів на українських АЕС відбулося щонайменше два небезпечних інциденти, про які не повідомляли українське суспільство. Це витікає з повідомлення на сайті МАГАТЕ.

Так, в Україні аварійно зупинявся реакторний блок Південноукраїнської АЕС (ПАЕС). Подія відбулася ще 22 травня.

"Команда експертів МАГАТЕ на Південноукраїнської АЕС  повідомила, що реакторний блок, який 22 травня аварійно зупинився, повернувся на повну потужність", - йдеться в повідомленні.

І якщо МАГАТЕ розповсюдило повідомлення про інцидент 2 червня, коли його наслідки було вже усунено, то ані НАЕК "Енергоатом", ані Міністерство енергетики про подію не повідомили взагалі.

Більше того, 23 травня НАЕК "Енергоатом" опублікував відео, на якому генеральний директор ВП ПАЕС Ігор Полович доповів про ситуацію на атомній станції. Жодної згадки про подію у даному відео немає.

"Південноукраїнський енергокомплекс працює у штатному режимі", - заявив Полович.

Крім того, як випливає з повідомлення МАГАТЕ, на поточному тижні було зафіксовано проліт безпілотного літального апарату над Хмельницькою АЕС.

"Україна поінформувала МАГАТЕ, що 29 травня поблизу Хмельницької АЕС було виявлено безпілотний літальний апарат (БПЛА), заявивши, що він становить "загрозу ядерній безпеці" з повітря", - йдеться в повідомленні.

Водночас українська сторона повідомлення про даний інцидент також не оприлюднювала.

Як відомо, Південноукраїнська та Хмельницька АЕС екстрено відключали енергоблоки в листопаді 2022 року, після російської ракетної атаки на енергетичні об'єкти України.

10 лютого 2023 року внаслідок нестабільності, яка виникла в енергетичній системі України на тлі чергового російського масованого ракетного удару, на Хмельницькій атомній електростанції знову було зупинено роботу одного з енергоблоків.

Водночас, Україна веде роботу з будвництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Відомо, що їх побудують за американською технологією АР1000®️. Відповідне розпорядження, яке дає старт розробці технічної документації, в січні цього року ухвалив Кабінет міністрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі