«КИЇВМІСЬКБУД» ЗНАХОДИТЬ ГРОШІ НА БУДІВНИЦТВО ЦЬОГО РОКУ КОМПАНІЯ ВЖЕ ЗАЛУЧИЛА 397,6 МЛН. ГРН. КОШТІВ НАСЕЛЕННЯ І МАЄ НАМІР ДО КІНЦЯ РОКУ ОСВОЇТИ МАЙЖЕ 75 МЛН. ГРН. ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Поділитися
Мабуть, у свідомості кожного українця основним символом відродження і розвитку України є незатухаюче будівництво житлових будинків, заводів, магазинів, інших об’єктів...

Мабуть, у свідомості кожного українця основним символом відродження і розвитку України є незатухаюче будівництво житлових будинків, заводів, магазинів, інших об’єктів. Професія будівельника — одна з найшановніших, це їхніми вмілими і сильними руками збудовані міста, створені умови для нашого життя.

Останнім часом традиційно важка, наболіла для киян житлова проблема поступово переходить в іншу площину. Сьогодні дедалі більше говорять про якість житла, розвиток інфраструктури міста, про охорону здоров’я, торгівлю, побут і зрештою — про естетику будівництва.

Маховик «Київміськбуду»

Основним забудовником Києва от уже 47 років залишається «Київміськбуд». Завдяки самовідданій праці його робітників, постійному пошуку нового як у сфері будівельних технологій, так і в схемах фінансування будівництва ми можемо сьогодні впевненіше дивитися в майбутнє. Київським будівельникам є чим пишатися. За свою 47-річну історію «Київміськбуд» лише в столиці побудував понад 38 млн. кв. метрів житла (5544 житлові будинки), майже 1000 шкіл, дитячих дошкільних закладів, понад 100 поліклінік і близько 100 лікарень, тисячу об’єктів побутового, торгового призначення, спортивних споруд, закладів культури і мистецтв. Прокладено сотні кілометрів доріг і комунікацій, що забезпечують життєдіяльність столиці.

Сучасний «Київміськбуд» — багатофункціональний промислово-фінансовий комплекс. У системі холдингової компанії працюють 33 відкриті акціонерні товариства, 5 дочірніх підприємств і 42 асоційовані члени холдингу. Всього «Київміськбуд» об’єднує 81 підприємство. До його складу входять потужні будівельні трести, заводи будівельних матеріалів, автотранспортні підприємства. Членом ХК є і найбільший не лише в Україні, а й у Європі завод залізобетонних конструкцій імені С.Ковальської, який виробляє на день понад 1000 кубометрів бетону і 1000 кв. метрів найкращої в країні за міцністю тротуарної плитки (з 20-річною гарантією на стирання). До речі, цього року завод імені С.Ковальської розпочав власне будівництво багатоповерхових житлових будинків.

У 2001 році темпи зростання виробництва на підприємствах холдингу становили 123,7% порівняно з 2000 роком. Побудовано 642 тис. кв. метрів житла, що становить понад третину всього житла, побудованого в Україні підрядним способом. Ще більше вражають успіхи компанії в поточному році — обсяги введення житла зросли порівняно з аналогічним періодом минулого року на 24,5%. Нині ХК «Київміськбуд» одночасно будує 76 житлових будинків загальною площею 672 тис. кв. метрів. Частка холдингу із введення загальної площі житла по Києву на сьогоднішній день становить 86%, по Україні — майже 47%.

За словами Володимира Поляченка, «Київміськбуд», на відміну від деяких інших дрібніших компаній, не женеться за надприбутком. У Києві 77,1% будівництв холдингу розташовані в 5-й зоні з прибутковістю 7,7%, 16,2% будівельних майданчиків — у 6-й зоні з дохідністю всього в 3,7%. «Маховик «Київміськбуду» величезний і не дай Боже йому зупинитися. Допустити цього не можна в жодному разі, — каже президент компанії. Нас дуже влаштовують масиви, але, на жаль, вони закінчуються. Тому займемося «п’ятиповерхівками». У Києві 5 млн. квадратних метрів квартир у п’ятиповерхових будинках. І це дуже серйозна проблема для міста. Нам би в той час, коли їх будували, наші нинішні мізки і технології.... Тепер ставимо завдання — «будувати вгору». Будемо будувати 25-, 30-поверхові будинки — до 40 поверхів».

Приватні інвестиції

Запорукою успіхів холдингу стала створена ним схема спорудження житла на кошти приватних інвесторів. За час роботи за цими схемами у будівництво спрямовано понад 1,7 млрд. грн. і за ці гроші вже побудовано понад 2,2 млн. кв. метрів житла. А починалося все 1995 року, коли «Київміськбудом» була запропонована перша схема інвестування населенням коштів у будівництво житла: 50% вартості квартири у вигляді першого внеску плюс 50% до введення житлового будинку в експлуатацію. Багато людей повірили в ті важкі часи київським будівельникам і довірили їм свої гроші.

— Було дуже складно, — згадує президент ХК «Київміськбуд» Володимир Поляченко. — Необхідно було виправдати довіру киян. В рахунок боргів перед будівельниками мерія виділила п’ять майданчиків на Осокорках на жорстких, «кабальних» умовах — близько 26 грн. на впорядкування квадратного метра будівельного майданчика. Попри численні труднощі, перший будинок закінчили на півроку раніше терміну — головне було зберегти репутацію київських будівельників перед інвесторами. У лютому 1996 року на відкриття першого (звичайнісінького десятиповерхового блокового) будинку, побудованого на кошти приватних інвесторів, приїхав Президент України Леонід Кучма. Київські будівельники дотепер вдячні Президенту за підтримку в найважчий для холдингу час. Стало зрозуміло, що «Київміськбуд» обрав правильний шлях, що і підтвердив досвід наступних років.

У поточному році кошти населення становлять практично 83% від загального обсягу фінансових надходжень компанії. За 9 місяців 2002 року від населення вже надійшло і спрямовано в будівництво 397,6 млн. грн. (близько $75 млн.). Усього ж за кошти населення побудовано, починаючи з 1996 року, — 229 будинків (близько 30 тисяч квартир). Кияни вибирають «Київміськбуд», тому що він пропонує комфортне, сучасне житло, до речі, найдоступніше на сьогоднішній день за ціною, а також пропонує інвестиційні і кредитні схеми, дохідливі і зрозумілі для населення. Сьогодні АКБ «Аркада» (партнер компанії в реалізації програми будівництва житла на кошти населення) надає кредити на термін до 30 років громадянам України, які уклали інвестиційний контракт і проінвестували щонайменше 35% загальної площі квартири. Процентна ставка за користування кредитом — 10,5% в Одинах. Враховуючи те, що курс Одина за умов відсутності реальної інфляції стабільний, населення практично одержує кредити під найнижчий в Україні відсоток! Саме тому вже понад три з половиною тисячі сімей узяли кредити в банку «Аркада» на суму понад 160 мільйонів гривень.

Крім того, нещодавно ХК «Київміськбуд» і АКБ «Аркада» запровадили нову цільову житлову програму, що дає змогу нагромаджувати кошти з метою одержання кредитів під ще нижчі відсотки — від 4 до 5%. Для цього потенційному позичальнику необхідно нагромадити 30% від вартості вибраного житла за однією з двох запропонованих схем. Перша схема «з обов’язковим поповненням» передбачає поповнення вкладу за графіком, встановленим у договорі. На суму вкладу банк щомісяця нараховує відсотки за ставкою 1,5% річних і захищає гроші від інфляції. Після закінчення обумовленого терміну дії договору і внесення всієї суми, визначеної в договорі, банк виділяє довгостроковий кредит, оцінений в Одинах, за ставкою 4% річних. Схема «без обов’язкового поповнення» обумовлює лише термін нагромадження необхідної суми, надаючи клієнту право робити внески за власним бажанням. У цьому разі на суму вкладу нараховується 1% річних, а кредит видається за ставкою 5% річних. В обох випадках термін дії договору цільового житлового вкладу становить від 4 до 7 років, а термін погашення кредиту встановлюється залежно від терміну вкладу від 7 до 15 років. Кредит видається лише на інвестування будівництва житла або купівлю житла на вторинному ринку. На сьогоднішній день такі схеми є найвигіднішими для людей, які прийняли рішення відкладати гроші на купівлю квартири, і здатні залучити в будівництво житлової площі кошти найширшого кола так званого середнього класу українців.

Щоб оцінити потреби населення в житлі і вимоги, що висувають люди до житлоплощі, «Київміськбудом» разом з Інститутом соціальної психології здійснюють системні соціальні дослідження. Як показує аналіз результатів цих досліджень, люди із середнім статком сьогодні хочуть не шикарне, але пристойне житло. При цьому близько 60% потенційних покупців бажали б придбати квартири за схемами холдингової компанії. Сьогоднішній покупець чітко знає, на що він може розраховувати за наявних фінансових можливостей, і свідомо купує житло. Орієнтуватися в запитах населення допомагають холдингу і маркетингові дослідження банку «Аркада». Як з’ясувалося, найбільшим попитом на сьогоднішній день користуються однокімнатні і двокімнатні квартири площею відповідно 50 і 70 квадратних метрів, дещо менший попит на 3-кімнатні квартири площею близько 100 кв. м. При цьому особливі вимоги покупці пред’являють до площі кухні, мабуть, стомившись від малогабаритних кухонь колишніх часів.

Зарубіжні інвестори

Наявність новітніх технологій, відновлення парку машин і механізмів для підприємств компанії — не данина моді, а життєво важливе питання. Зокрема, використання стаціонарного бетононасоса й унікального автобетононасоса фірми Putzmeister, здатного подавати бетон на висоту 35,6 метра зі швидкістю 120 кубометрів на годину, дає змогу скоротити терміни виконання бетонних робіт у 10—15 разів.

Зарубіжні інвестори високо оцінили багатий досвід київських будівельників і досягнення «Київміськбуду» у плані впровадження новітніх технологій і високопродуктивної будівельної техніки. Прикладами плідної співпраці можна назвати будівництво супермаркетів BILLA, що розпочалося на початку 1999 року. На сьогоднішній день «Київміськбуд» як генеральний підрядник побудував уже п’ять супермаркетів, у тому числі два в Дніпропетровську й один у Запоріжжі. Ще вагомішим прикладом високої оцінки західними компаніями київського будівельного холдингу стала його перемога в тендері на реконструкцію універмагу «Україна», яку «Київміськбуд» виграв у відомих будівельних компаній Канади, Литви, Туреччини.

Робота холдингової компанії в ході реалізації проекту вже одержала високу оцінку з боку інвестора — американської компанії NCH, яка, з огляду на позитивний досвід співробітництва, зважилася на зміну проекту під час реконструкції і прийняла рішення про надбудову додаткового поверху універмагу, де планують розмістити величезний розважальний комплекс. Якщо спочатку передбачалося, що торгові площі після реконструкції збільшаться з 20,5 до 34,5 тис. кв. м, то нині згідно з проектом площі збільшаться вже до 47,6 тис. кв. м. Будівельники забезпечать універмаг централізованою системою кондиціонування й індивідуальними системами штучного клімату, так званими фанкойлами. В універмазі також буде апробована унікальна багатоступенева система пожежної безпеки, що раніше ніде у світі в такому вигляді ще не функціонувала. Вартість реконструкції оцінюється в $17—18 млн. , але головний капітал, який ХК «Київміськбуд» розраховує одержати по завершенню робіт, — репутація надійного і професійного партнера. Компанія NCH уже запропонувала холдингу участь у спорудженні інших складних об’єктів на території України та за її межами. Крім того, «Київміськбуд» одержав пакет документів для участі в тендері на будівництво в Україні великого пивного заводу. А це вже новий, вищий рівень інвестиції і, відповідно, відповідальності будівельників. Уже найближчим часом «Київміськбуд» приступить до будівництва гіпермаркету з обслуговування професійних оптових покупців для німецького гіганта Metro C&C. Згідно з попереднім проектом, торгові площі гіпермаркету становитимуть 17200 кв. м, а обсяг помешкань — 158100 кубічних метрів. Загалом очікуваний 2002 року обсяг зарубіжних інвестицій у ХК «Київміськбуд» зросте порівняно з обсягами 2001 року більше ніж удвічі — з 31 млн. грн. до 75,8 млн. грн.

Аналізуючи діяльність «Київміськбуду», цілеспрямовану і зважену політику його керівництва із залучення в будівництво інвестицій, розумієш, що це і є, у гарному значенні слова, «справжні господарі Києва» — люди, які побудували нашу столицю і визначили її сучасний образ, які успішно будують її сьогодні і добре знають, як і за які кошти вони будуватимуть у майбутньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі