У крові загиблого свідка у справі Берлусконі виявили кадмій і сурму

19 березня 02:48

Експертиза показала наявність радіоактивних елементів в організмі померлої Іман Фаділь.

 

Прокурор Мілана Франческо Греко оприлюднив результати дослідження, які проводилися після розтину раптово померлої, як підозрювали, від отруєння моделі Іман Фаділь.

Це був ключовий свідок у справі про секс-вечірки на віллі у екс-прем'єра Італії Сільвіо Берлусконі. Дівчина померла 1 березня 2019 року. Протягом місяця проводилися експертизи, повідомляє "Сегодня" з посиланням на ANSA.

Концентрація кадмію в організмі Фаділь перевищувала норму в сім разів, а сурми - в три рази. Попередні аналізи показали наявність в організмі Фаділь радіоактивних елементів.

Фаділь потрапила в лікарню 29 січня з скаргами на болі в животі. У прокуратурі заявили, що вона померла "після місяця агонії" - і що під час її перебування в лікарні лікарі не розповіли про те, що відбувається з нею, владі. За словами її адвоката, за кілька днів до смерті вона припустила, що її отруїли.

Іман Фаділь виступала на суді по "справі Рубі", давши свідчення про вечірки на віллі Сільвіо Берлусконі, де бувала кілька разів. Зокрема, вона розповідала, як молоді жінки - в тому числі помічниця політика Ніколь Мінетті - одягалися в черниць і танцювали стриптиз. Вона також повідомила, що після першої зустрічі Берлусконі дав їй дві тисячі євро зі словами "не ображайся, але я знаю, що вам, жінкам, завжди потрібно".

Фаділь також брала участь в процесі проти людей з оточення Берлусконі (у тому числі Мінетті), яких засудили за втягнення у проституцію жінок, що приходили на вечірки до політика. У 2018 році вона розповіла журналістам, що пише про свій досвід книгу під назвою "Я познайомилася з дияволом"; вона говорила в інтерв'ю, що учасники вечірок входили до секти дияволопоклонників.

Останній раз Іман Фаділь згадували в ЗМІ у зв'язку з "справою Рубі" в середині січня - тоді суд не дозволив їй і двом іншим свідкам приєднатися до позову по третій "справі Рубі", в рамках якої Берлусконі і ще кілька десятків людей звинувачують у підкупі свідків і дачі неправдивих свідчень.

"Все почалося, коли мені було 25, а тепер мені 34. Я завжди говорила правду і відхилила безліч корупційних пропозицій з боку Сільвіо Берлусконі та його оточення. Сьогодні поганий день", - сказала вона тоді.

Після появи новин про смерть Іман Фаділь Сільвіо Берлусконі заявив, що не був знайомий з нею і ніколи не говорив з нею. Її заяви, за словами політика, завжди здавалися йому "вигаданими і абсурдними". Проте один з учасників вечірок на віллі Берлусконі стверджував, що бачив Фаділь, розмовляв з нею і навіть давав гроші на таксі.

Читайте також: Архімандрит Кирило Говорун: "Не можна, щоб церква була декорацією на чиємусь передвиборному мітингу"

У липні 2015 року Берлусконі засудили до трьох років позбавлення волі за корупцію.

При цьому, ще в 2013 році суд Мілана засудив його до семи років тюремного ув'язнення у скандальній "справі Рубі", в рамках якого політик звинувачувався в причетності до проституції неповнолітніх і зловживанні службовим становищем. Крім того, згідно з рішенням суду, Берлусконі довічно не міг займати державні посади. Але це рішення було скасоване апеляційним судом в 2014 році.

Берлусконі відзначився низкою гучних заяв на підтримку президента Росії Володимира Путіна і публічно підтримав анексію Криму.

У вересні 2015 року Берлусконі відвідав окупований півострів, де зустрівся з Путіним. У зв'язку з цим Служба безпеки України заборонила італійському політику в'їзд на територію країни на три роки, а прокуратура відкрила проти нього кримінальне провадження.