Уряд має намір збільшити держзамовлення у вузах на 12%

05 липня 18:01

За державні гроші пропонується розпочати навчання 90 тис. бакалаврів і 60 тис. магістрів.

 

Державне замовлення на підготовку фахівців у навчальних закладах e 2016 році, порівняно з 2015 роком, буде збільшено на 12,3%.

Проект відповідної постанови був схвалений на засіданні урядового комітету з питань гуманітарної та соціальної політики.

Так, обсяг прийому держзамовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" пропонується встановити на рівні 67,5 тис. осіб; "бакалавр" 90,7 тис. осіб; "спеціаліст" - 42,9 тис. осіб; "магістр" - 60 тис. чоловік.

Прийом в аспірантуру й докторантуру за держзамовленням пропонується встановити на рівні 4,6 тис. осіб і 493 людини відповідно.

На навчання робітничим спеціальностям за держзамовленням пропонується прийняти 11,6 тис. учнів.

У травні міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що в українських вузах у 2016 році збільшить державне замовлення на підготовку IT-фахівців, а набір на економічні та юридичні спеціальності за рахунок коштів держбюджету скоротять.

Нагадаємо, що за даними світового рейтингу QS Higher Education System Strength Rankings 2016 Україна знаходиться на 45-му місці серед країн з найкращою системою вищої освіти.