Родини Героїв Небесної Сотні вимагають не нищити історичний ландшафт на місці загибелі людей

19 березня 22:20

Родини Героїв Небесної Сотні і небайдужі люди оприлюднили відкритий лист до тих, хто хоче змінити пам'ять на парк відпочинку.

 

У ході прес-брифінгу, який провели 19 березня родини Героїв Небесної Сотні, було оприлюднено відкритий лист, який підтримали понад 20 родин Героїв Небесної Сотні та небайдужі громадські об'єднання, до людей, у владі яких – внести зміни у проект відповідно до принципів музейної етики та принципів здорового глузду.

Громадська організація "Родина Героїв Небесної сотні" звернулась до представників влади і громадськості з вимогою внести зміни до проекту побудови Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Києві.

"Реалізація проекту-переможця конкурсу на кращий Меморіал Героїв Небесної Сотні у Києві зруйнує історичний ландшафт, місце найкривавішого злочину новітньої української історії, унеможливить проведення слідчих дій і, врешті-решт, посягне на пам'ять. Родини Героїв об'єдналися - і готові говорити про це вголос", - пишуть вони на сторінці у Facebook.

"Розуміючи всі ризики, які несе будівництво (а не реставрація чи консервація) для проведення слідства, а, отже, оголошення вироків вбивцям, для історичної пам'яті та пам'яті людської, відмовляючись вірити, що руйнування вулиці відбувається зумисно, родичі Героїв хочуть провести громадське й експертне обговорення проекту", - написано у відкритому листі.

Серед тих, хто його підписав – родичі Героїв Небесної сотні, представники Музейної ради при Міністерстві культури та віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний.

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – музею Революції гідності був створений 18 листопада 2015 року, до першої річниці Майдану. Відтоді комплекс існує як юридична особа, не маючи фізичного приміщення, необхідного для зберігання та експонування експозиції. У 2017 році Київрада виділила для розбудови музею ділянку площею понад один гектар на алеї Героїв Небесної сотні, а уряд оголосив міжнародний конкурс на найкращий проект музею, який виграли німецькі архітектори Ян Кляйхус та Йоханнес Креснер, повідомляє Радіо Свобода.
У грудні минулого року на тендері був визначений генеральний підрядник, який будуватиме комплекс, територія якого охоплює алею Героїв Небесної сотні (від Майдану до вулиці Ольгинської) та частину земельної ділянки по самій алеї.

Начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк висловив думку, що до закінчення судового розгляду "справи Майдану" "ландшафт" на Алеї Героїв Небесної сотні не варто змінювати.

Читайте також: З 2018 року тести ЗНО друкуватимуть також шрифтом Брайля

Конкурсна комісія визначила переможця конкурсу на проект Меморіалу Героїв Небесної сотні в Києві. Як повідомив голова конкурсної комісії Матіас Зауербрух (Німеччина), проект-переможець був розроблений у Львові архітекторами Іриною Волинець і Марією Піцик.

"Журі одноголосно погодилося з позицією, що він є найкращим проектом", - сказав він на презентації за участю президента Петра Порошенка.

Проектом, зокрема, передбачається поділ Алеї на кілька частин: самої алеї, пагорбів і парку, де будить знаходитися символічні монументи.