Вчені виявили найнижчу точку на суші

15 грудня 06:05

Заповнений кригою каньйон опускається на 3,5 кілометра нижче рівня моря.

 

Вчені виявили на сході Антарктиди під льодовиком Денман найглибшу точку на суші. Як повідомляє ВВС, каньйон, заповнений льодом, опускається на 3,5 кілометра нижче рівня моря. До цього подібні поглиблення вдавалося знаходити тільки на океанському дні.

Для порівняння, точка на узбережжі Мертвого моря, яка вважалася найнижчою на суші до цього моменту, всього на 413 метрів нижче рівня моря.

Дослідники відзначають, що виявлення поглиблення може пролити світло на те, як Білий континент може змінитися в майбутньому. Крім того, нове відкриття включає в себе невідомі раніше хребти, які будуть заважати відступу льодовиків в процесі танення через глобальне потепління. Разом з тим, їм вдалося знайти і ряд гладких похилих скель, які можуть прискорити цей процес.

Відкриття були відображені на новій карті Антарктиди, яка з безпрецедентною точністю показує долину під крижаним щитом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що льоди Антарктиди все ще виділяють радіоактивний хлор, який був накопичений у ході випробувань ядерної зброї в 1950-60-х роках. Це означає, що Антарктика накопичує радіоактивні ізотопи інакше, ніж передбачалося раніше.