В Європейському союзі відреагували на відкриття залізничного сполучення РФ з Кримом

24 грудня 01:41

У ЄС назвали відкриття залізничного руху через Керченський міст ще одним кроком до примусової інтеграції та ізоляції Криму від України

 

В Європейському союзі відкриття Росією залізничного сполучення з Кримом назвали порушенням територіальної цілісності України.

Завершення будівництва залізничної ділянки Керченського мосту і відкриття повідомлення з Кримським півостровом без згоди Києва є порушенням суверенітету і територіальної цілісності України, заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС).

"Залізничне сполучення - це ще один крок до примусової інтеграції незаконно анексованого півострова з Росією та ізоляції Криму від України, частиною якої він залишається", - йдеться в комюніке представника ЄВС, поширеному в понеділок у Брюсселі.

Він також стверджував, що Кримський міст обмежує прохід суден через Керченську протоку в українські порти в Азовському морі. "ЄС очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку у відповідності з міжнародним правом", - йдеться в комюніке.

"ЄС знову заявляє про повну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. ЄС не визнає і ніколи не визнає незаконну анексію Кримського півострова Росією", - заявив представник ЄВС.

Нагадаємо, що відкриття рух по залізничній ділянці Керченського мосту відбулося 23 грудня за участю президента РФ Володимира Путіна. Україна прокоментувала відкриття руху, заявивши про протиправність запуску залізничного сполучення між Росією і тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України - Автономною Республікою Крим та міста Севастополь.

Нагадаємо, що 23 грудня 2019 року Путін в черговий раз порушив український кордон і приїхав в окупованих Крим. Він відкрив залізничний рух по мосту через Керченську протоку, який з'єднує територію РФ з незаконно анексованим українським Кримом.

Представництво президента України в АР Крим засудило візит Путіна на територію анексованого півострова і запуск залізничного сполучення мостом через Керченську протоку.

15 травня 2018 року в анексованому Криму відбулося офіційне відкриття автомобільної частини моста через Керченську протоку, на якому також був присутній Володимир Путін. Міст протяжністю 19 кілометрів з'єднує окупований український півострів і Краснодарський край. Вартість його будівництва склала 6,9 мільярда рублів.

Детальніше про відкриття Керченського (Кримського) мосту, а також про реакцію на цю подію України та світової громадськості, читайте в матеріалі DT.UA "Приклад безрозсудно] поведінки РФ: як в Україні і світі реагували на відкриття Керченського мосту".