Лукашенко назвав головну загрозу для Росії від України

24 грудня 17:15

За словами президента Білорусі, це "страшніше, ніж НАТО".

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що найбільшою загрозою для Росії стане не вступ України до НАТО, а зміна влади в країні. Таку думку він висловив в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви".

"Найбільша загроза, що стосується України для Росії, буде не НАТО, а якщо до влади прийдуть і отримають всю зброю й озброєння, як ви їх там називаєте грубо, нацики… Я з цим, звичайно, не згоден, не треба ображати когось, у кожного є свої поняття", - заявив він.

Говорячи про ступінь "загрози", Лукашенко зазначив, що не знає, "меншість це або їх багато в Україні".

"Ви знаєте ці радикальні національні сили в Україні, ви знаєте ці батальйони, я не буду їх перераховувати, ви знаєте в Україні лідерів, які завжди готові очолити ось цю шалену радикальну націоналістичну поки що, я не знаю, меншість це або їх багато в Україні. Ось це для вас буде страшніше, ніж НАТО", - додав президент Білорусі.

Він також вважає, що вступ України в НАТО "безпеки нам не додасть", говорячи про РФ і Білорусь, пише "Українська правда".

За його словами, Білорусі, а "тим більше Росії", краще було б, якби Україна проводила хоча б такий курс, як це було після розпаду Радянського Союзу.

Зазначимо, це вже не перша скандальна та провокативна заява білоруського лідера. Так, минулого місяця він заявив, що Крим "передали" до складу України "неправильно".

Лукашенко поки що зберігає свою посаду завдяки унікальній еквілібристиці у відносинах із Росією, ЄС, США та Китаєм.

Чи довго "політичний шпагат" рятуватиме президента Білорусі, читайте у матеріалі Андрія Паливоди ""Інтеграція" вікладається?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".