Якщо ж Росія вирішить продовжити обмеження ще на наступний рік, втрати можуть сягнути до $ 60 млн.
Втрати українських аграріїв від введеної Россільгоспнаглядом заборони на ввезення і транзит рослинницької продукції з України до кінця 2014 року можуть скласти $ 17 млн.
Таку оцінку висловив міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка на брифінгу в Києві в середу, 22 жовтня.
"Основні види, які експортувалася в РФ, це овочеві культури - помідори огірки. При цьому 90% припадає на овочі закритого ґрунту - лук і коренеплоди, а також кісточкові фрукти - яблука, айву, абрикоси, сливи, груші", - уточнив міністр.
Він зазначив, що за дев'ять місяців 2014 року Україна поставила в РФ 81 тис. тонн плодоовочевої продукції і картоплі. У 2013 році цей показник становив 133,2 тис. тонн на загальну суму $ 45,8 млн (різниця в 40%).
"Таким чином, якщо заборона буде діяти до кінця 2014 року, втрати виробників з-за неможливості реалізувати продукцію за раніше укладеними контрактами можуть скласти близько $ 17 млн. Можливі втрати в 2015 році, за оцінками наших фахівців, можуть скласти від $ 50 до $ 60 млн", - сказав Швайка.
Нагадаємо, Россільгоспнагляд прийняв рішення з 22 жовтня ввести заборону на поставки, у тому числі транзит, рослинної продукції з України.
Раніше Россільгоспнагляд звернувся до Держветфітослужбі України з проханням до 21 жовтня дати інформацію про обсяги вирощеної в поточному році в Україні продукції і площах, зайнятих під окремі культури в кожній області, а також надати інші переконливі гарантії українського походження рослинної продукції, що поставляється Україною в Росії.
Наголошується, що "різке збільшення обсягів поставок рослинної продукції з України, а також відсутність або навмисне видалення маркування з її упаковки свідчить про її неукраїнською походження, може пояснюватися постачанням рослинних вантажів з Європейського союзу".
Зазначимо, що заборони, що Росія загрожує ввести у відношенні поставок продуктів харчування з України, можуть прискорити введення в дію зони вільної торгівлі України і ЄС.