У Лівії з початку наступу сил самопроголошеної "Лівійської національної армії" генерала Халіфи Хафтара на Тріполі загинули 443 людини, ще 2110 осіб отримали поранення. Про це повідомили у представництві Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у Лівії в середу, 8 травня.
У представництві ВООЗ також зазначили, що кількість біженців внаслідок боїв досягла 60 тисяч людей. Наразі в організації займаються координацією поточної медичної допомоги для них.
ВООЗ висловила стурбованість нещодавніми повідомленнями про авіаудари по табору мігрантів у Таджурі, розташованому на сході від Триполі, а також збільшенням кількості випадків незаконних арештів та викрадень чиновників, активістів та журналістів, передає DW.
З 5 квітня у районі столиці Лівії тривають бої між військами міжнародно визнаного уряду та Лівійської національної армії маршала Халіфи Хафтара.
Маршал Халіфа Хафтар підтримує так званий "уряд в Тобруці", сформований у 2014 році; під його контролем - схід і частина півдня Лівії. Визнаний легітимним Уряд національної єдності (УНЄ), створений за підтримки Ради безпеки ООН, насилу контролює лише захід країни. На відміну від УНЄ, який спирається на США та Захід, Хафтар користується підтримкою ОАЄ, Єгипту, Росії, Ірану та Сирії.
У жовтні 2018 року британські ЗМІ писали, що Росія планує взяти під свій контроль розорену громадянською війною та безвладдям Лівію, перетворивши її на "нову Сирію" - свій оплот на півночі Африки. Зокрема, Москва відправила в Лівію співробітників спепризначення та військової розвідки, які готують кадри для армії маршала Хафтара, і постачає йому важке озброєння. А в Тобруці та Бенгазі розташовані бази бойовиків ПВК "Вагнер".
Докладніше про роль Росії у Лівії читайте у статті Василя Короткого "Лівійська вибухонебезпечна суміш. Російський каталізатор" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".