UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Грузії ексфутболіста оголосили президентом. Зурабішвілі та Кобахідзе прокоментували те, що сталося

Чинна президентка та опозиція не визнають це голосування.

У Грузії, 14 грудня, після голосування виборчої колегії, більшість якої складали члени проросійської партії «Грузинська мрія», президентом країни оголосили колишнього футболіста без вищої освіти Міхеїла Кавелашвілі. Чинна президентка Саломе Зурабішвілі, яка не визнає виборів, та прем’єр-міністр Іраклі Кобахідзе прокоментували вибори.

«Нічого немає. Ніхто нікого не обирав. Нічого не сталося», – процитували Зурабішвілі в «Ехо Кавказу».

Своєю чергою Кобахідзе заявив, що «Майдан» у Грузії провалився і його ніколи не буде».

«Нам вдалося повністю нейтралізувати силовий ресурс, і сьогодні радикальна опозиція вже не має такого ресурсу. Залишається тільки те, що до двох тисяч людей щодня збираються на проспекті Руставелі. З іншого боку – понад 1 мільйон 120 тисяч людей, які підтримали «Грузинську мрію». Чотири партії плюс найбагатші громадські організації не можуть набрати навіть 2000 людей. Це їхнє реальне, важке становище, яке дуже добре для нашої країни», – додав Кобахідзе.

Читайте також: Макрон у розмові з головою "Грузинської мрії" засудив насильство щодо протестувальників

За його версією, обрання Міхеіла Кавелашвілі нібито має зробити значний внесок у зміцнення державності та суверенітету Грузії, а також у боротьбу з радикалізмом і зменшення поляризації суспільства. Також Кобахідзе заявив, що зовнішньополітичні пріоритети Грузії чітко визначені й незмінні, вони закріплені у Конституції — це інтеграція в Євросоюз. На думку прем’єра, вступ Грузії у ЄС є абсолютно реальним до 2030 року.

«Ми — влада, обрана народом, і ми повинні говорити з народом. Ми готові говорити як зі своїми прихильниками, так і з тими, хто підтримував навіть радикальну опозицію… Я особисто готовий зустрітися з будь-якою людиною в будь-якому форматі: публічної чи непублічної дискусії, щодо будь-якого питання, зокрема, європейського майбутнього нашої країни», – додав Кобахідзе.

У Грузії 14 грудня вперше президента обирали не громадяни країни, а виборча колегія. Кавелашвілі, будучи єдиним кандидатом, отримав 224 голоси. Президентка Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнають цих виборів. Поки в парламенті відбувалося голосування, під стінами будівлі протестували громадяни країни.

Читайте також: Посол: У Євросоюзі готують санкції проти Грузії

Нагадаємо, масові демонстрації в країні розпочалися наприкінці листопада після рішення уряду відмовитися від євроінтеграції. Силовики неодноразово застосовували проти мітингувальників водомети та сльозогінний газ.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе вже заявляв, що сценарій «Майдану» в країні не повториться, звинувативши європейських чиновників у спробах «українізувати» Грузію. Зі свого боку речник Кремля Дмітрій Пєсков порівняв ці протести із Помаранчевою революцією в Україні, назвавши їх схожими за сценарієм.

Ситуація в Грузії привернула увагу й українського керівництва. Раніше президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти Бідзіни Іванішвілі та 19 його спільників. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала це рішення, тоді як прем’єр-міністр Кобахідзе назвав його «відлунням складної ситуації в країні».

Рішення грузинського уряду відмовитися від переговорів про вступ Грузії до ЄС вивело на вулиці десятки тисяч людей. Протести стають дедалі масштабнішими і запеклішими. Але чи вдасться грузинам відстояти своє майбутнє? Читайте у статті Володимира Кравченка на ZN.UA «Чи повернеться Грузія до російського барака».