З початку цього року до поліції надійшло понад 1,5 тисячі неправдивих повідомлень про замінування. При цьому найбільше неправдивих повідомлень було зареєстровано у Харкові – понад тисячу. У Львівській області зареєстровано 155 анонімних повідомлень, у Києві – 122, в Одеській області – 40, а у Дніпропетровській – 33, повідомили в МВС України.
Як розповів перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін, найчастіше "мінуються" магазини та торговельно-розважальні центри, у 2018 році зареєстровано майже 600 таких фактів. Окрім того, 550 разів було "заміновано" підприємства, установи та організації та близько 90 разів – приміщення органів влади.
"Більшість відповідних повідомлень надходить на електронні адреси – 985 випадків з 1,5 тисяч. При цьому значна кількість ip-адрес відправників зареєстрована на території Російської Федерації", – повідомив він.
При цьому Аброськін зазначив, що поліція вимушена залучати багато ресурсів, щоб реагувати на такі повідомлення. Зокрема під час виїзду задіюються працівники поліції, ДСНС, медики, інші служби. Окрім того, доводиться здійснювати евакуацію персоналу та відвідувачів, призупиняється робота самих об'єктів, на які були спрямовані такі противоправні дії.
Нагадаємо, в липні у Києві в час пік екстрено закривали на вхід і вихід станції метро "Лівобережна" і "Гідропарк" Святошинсько-Броварської лінії через повідомлення про нібито "мінування" цих станцій, у зв'язку з чим була проведена перевірка анонімних дзвінків, вибухонебезпечні предмети на обох станціях виявлені не були.
Проте справжня епопея "мінування" розгорнулася в Харкові. Анонімні повідомлення про мінування п'яти бізнес-центрів у Харкові поліція отримувала щоденно впродовж двох тижнів. Жодне повідомлення не підтвердилося.