В України було кілька варіантів змін у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Однак у підсумку було вирішено не скасовувати тестування, а відтермінувати його. І не тому, що інші аж такі погані - є побоювання, що якщо обмежити його проведення хоча б раз, наступного року ЗНО вже не повернеться, наголошує оглядачка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко.
Окрім відтермінування ЗНО, можна було також залишити незалежне тестування лише для вступу, а оцінки державної підсумкової атестації (випускні шкільні іспити) виставити на основі шкільних, а також зменшити кількість предметів, з яких проводиться тестування.
"Україна обрала варіант, який не чіпає ЗНО, не тому, що інші аж такі погані. Просто є побоювання, що коли ми бодай один раз обмежимо застосування незалежного екзамену, більше не повернемо його. Незалежне тестування - це наша опорна стіна, на якій тримаються і боротьба з корупцією, і якість освіти. І цю стіну страшно розхитувати", - пояснює Онищенко.
Вже зараз піднімають голови ті, хто не зацікавлений у чесному вступі та реальних балах шкільного атестату. Вони просять МОН скасувати незалежне тестування для контрактників, зробити поступку випускникам коледжів. Також пропонується взагалі обійтися без ЗНО нинішнього року.
"Сумно, що в нас страх керує вибором стратегії. Якби не він, країна могла б прийняти більш гнучкі рішення. Так, ЗНО - наша опора, але сила опори в її гнучкості та в тому, що вона реагує на навантаження. Саме тому вона їх і витримує", - зазначила авторка.
Що чекає на вступну кампанію-2020 та як проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання після карантину, читайте у статті Оксани Онищенко "Опорна стіна" для ZN.UA.