UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МЗС розповіли про спрощену процедуру видачі віз для китайських громадян

Київ вводить безпрецедентну для України практику видачі віз для іноземців.

Київ спростив процедуру видачі віз для китайських громадян, а в перспективі розглядає можливість ввести для деяких категорій громадян КНР безвізовий режим, повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Андрій Сибіга.

Як зазначив дипломат в інтерв'ю для порталу "Тянься лінк", з 20 червня 2016 року громадяни КНР, що прилітають до України як туристи або в рамках ділового візиту, можуть оформити українську візу в аеропорту Бориспіль після прильоту. Дана процедура, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року, стала можливою завдяки домовленостям дипломатів України і Китаю, які провели консультації з візових питань у Києві 10 травня, а також переговорів міністра закордонних справ України Павла Клімкіна в Пекіні у квітні.

Варто відзначити, що така практика видачі віз для іноземних громадян в Україні безпрецедентна і вводиться вперше. В Києві вирішили застосувати її для громадян КНР і діяти вона буде до 30 вересня цього року. Як зазначив Сибіга, в разі успіху цього нововведення дана практика також може бути поширена на міжнародні аеропорти Одеси та Львова.

Дипломат зазначив, що в Києві позитивно сприйняли рішення Китаю з січня нинішнього року включити Україну до переліку країн, громадянам яких дозволено перебувати в ряді великих міст Китаю від 72 до 144 годин без необхідності оформлення китайської візи.

Українська віза, яка буде видаватися в Борисполі, одноразова та обмежена терміном перебування до 15 днів. Громадянин Китаю повинен надати підтвердження того, що не має наміру перебувати на території України довше цього терміну. Крім того, за оформлення візи стягується консульський збір у розмірі 2550 грн.

Як повідомив Сибіга, Консульська служба планує підсилити склад Українських консульських установ у Китаї - в Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу. Крім того, тепер китайські громадяни зможуть подавати прохання на отримання візи в режимі он-лайн

З 1 червня електронні анкети китайських громадян буде розглядати тільки Генеральне консульство України в Шанхаї. Якщо таких анкет стане більше, то Україна планує звернутися до аутсорсингу і використовувати послуги візових центрів. До кінця року може бути введена електронна віза, що також полегшить процедури отримання українських віз.

"Ми хочемо слідувати міжнародним тенденціям в оформленні віз громадянам Китаю", - підкреслив представник українського МЗС.

За його словами, Євросоюз та США видають китайським громадянам по 1,5 млн віз на рік, а Великобританія – 300 тисяч. Україна поділяє цей підхід, тому вже йде підготовка документа, в якому передбачено, що безвізовий режим буде автоматично пропонуватися громадянам Китаю, в паспорті у яких буде стояти багаторазова шенгенська віза, США, Канади, Японії, Великобританії та Південної Кореї, яка буде використана як мінімум один раз.

"Я сподіваюся, що таке рішення буде прийнято в середньостроковій перспективі, і зараз ми вже завершуємо узгодження процедур для прийняття відповідного документу", - підкреслив український дипломат.

У Києві підкреслюють, що громадяни Китаю сьогодні не являють "міграційної загрози" для України, тому в українському уряді ідею спрощення візового режиму з КНР поділяють не лише дипломати, а й представники міграційної та прикордонної служб, а також в СБУ.

Читайте також: Австралійські есмінці візьмуть участь у спільних з КНР навчаннях в Південно-Китайському морі

Раніше Кабмін України схвалив проект постанови про тимчасове скасування віз для громадян КНР. Запропонував його міністр закордонних справ Павло Клімкін на засіданні уряду в середу, 8 червня.

Також Клімкін повідомив, що КНР пішла на цей крок раніше. Так, українці можуть перебувати у Китаї до 6 днів без віз у трьох містах.

Нагадаємо, що 10 травня відбулася зустріч керівників консульських служб України і КНР. В ході консультацій в Києві сторони обговорили взаємне спрощення режиму поїздок для громадян двох держав. За результатами зустрічі була досягнута принципова домовленість щодо взаємного спрощення режиму поїздок громадян, опрацьовані ключові напрямки спільних дій в частині лібералізації сторонами візових процедур, ефективної взаємодії для надання належної допомоги громадянам за кордоном.