UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новорічний стіл: які здорові страви можна приготувати на свято

Рекомендації дали експерти.  

Через декілька днів українці святкуватимуть Новий рік. На свято прийнято збиратися за столом з близькими та родичами. На Новий рік часто готують салати та закуски. Під час новорічних свят існує ризик переїдання. У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, які страви можна приготувати на святковий стіл.

Фахівці пояснили, що для приготування основної страви необхідно обирати м’ясо птиці або телятину.

Читайте також: Святкове застілля: як вберегти себе від переїдання

«Пам’ятайте, що біле м’ясо корисніше за червоне. Згідно з недавно опублікованим дослідженням, люди, які регулярно їдять червоне м’ясо, можуть мати вищий ризик розвитку цукрового діабету 2 типу», – йдеться у повідомленні.

Якщо хочеться приготувати страви з риби, то краще віддати перевагу морській. Рибні страви рекомендовано їсти 2-3 рази на тиждень.

Також у святкове меню потрібно включити овочі та бобові. Наприклад, можна приготувати легкі салати з капустою та огірками, які гарно доповнять основну страву.

«Щоденна рекомендована порція овочів та фруктів - 400-600 г», – пояснили у ЦГЗ.

На гарнір можна приготувати цільнозернову кашу – гречку, нешліфований рис тощо. Також можна зробити пасту, але для неї слід обирати макаронні вироби з твердих сортів пшениці.

У ЦГЗ рекомендують обмежити споживання оброблених продуктів з великим вмістом жиру, солі та цукру.

«Йдеться про ковбаси, копчені продукти, соуси. Все згадане стимулює переїдання, а отже, не несе користі для організму. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим вживати не більше за 5 грамів солі на день — це неповна чайна ложка. За даними досліджень, майже 90% українців споживають удвічі більше солі, ніж рекомендує ВООЗ», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, що у ВООЗ оновили рекомендації щодо споживання жирів та вуглеводів.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!