В Олевському районі Житомирської області припинено масовий видобуток бурштину. Про це повідомляється на офіційній сторінці Національної гвардії у "Фейсбуці".
З 30 березня правоохоронці відпрацьовували лісові масиви поблизу сіл Обище, Лопатичі, Устинівка, Рудня Хачинська Олевського району. Нацгвардійці виставили блокпости практично на всіх лісових дорогах, що ведуть до покладів бурштину.
За період спільного відпрацювання, з 30 березня по 8 квітня, за підозрою в незаконному видобутку бурштину було затримано 30 осіб, ще 9 затримано за адміністративні правопорушення. У підозрюваних вилучені транспортні засоби, 4 мотопомпи, дриль, кабелі і 1,15 кг незаконно видобутого бурштину.
"Як звітує керівництво місцевої поліції, зараз масовий видобуток повністю припинено, правоохоронці продовжують виявляти лише поодиноких копачів", – йдеться в повідомленні.
За оцінками фахівців, варварський видобуток бурштину на території Олевського району завдав шкоди екосистемі на площі близько 185 гектарів. Відновлювальні роботи вже проведені на більш ніж 60 гектарах знищених лісових масивів і в даний час продовжуються.
За різними оцінками, в Україні нелегально видобувають від 120 до 300 тонн бурштину на рік. Обсяг тіньового ринку становить 200-300 млн доларів.
Активісти руху "Автомайдан" опублікували в Мережі фотографії і відео з безпілотника нелегального видобутку бурштину в селі Кухотська Воля на кордоні Рівненської та Волинської областей. На околицях села видобуток бурштину ведеться у величезних масштабах.
Володимир Соколовський у статті для ZN.UA "Прийде кінець бурштиновим війнам?" зазначає, що Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно країна щорічно видобуває близько чотирьох тонн, що становить майже 5% від реальної видобутку бурштину в Україні.