UA / RU
Підтримати ZN.ua

Масові обшуки в Криму: російські силовики оточили селище під Сімферополем

На даний момент силовики не змогли заарештувати чотирьох кримських татар, так як їх не виявилося вдома на момент обшуків.

В анексованому Криму російські силовики оточили мікрорайон селища Строганівка, де компактно проживають кримські татари, передає "Крим.Реалії", посилаючись на активістку Лутфіє Зудієву. На виїздах зі Строганівки силовики встановили блокпости і перевіряють автомобілі та документи пасажирів. Вранці у цьому селищі відбулися масові обшуки і затримання кримських татар.

"Селище оточено співробітниками ДПС на всіх виїздах. Машини зупиняють і уточнюють особистості людей. В самому селищі співробітники ФСБ вели оперативну зйомку не тільки тих, хто прийшов підтримати, але й номери автомобілів. Біля будинку Ремзі Бекірова та Османа Арифмеметова знаходяться автозаки. В самому селищі перебуває велика кількість співробітників Омону, "Беркута" і Росгвардії", – розповіла Зудієва.

Російські силовики не змогли заарештувати чотирьох кримськотатарських активістів, у чиїх будинках проводили обшуки. Османа Арифмеметова, Ремзі Бекірова, Владлена Абдулкадирова та Едема Яячикова не виявилося вдома, а їхнє місцезнаходження невідоме.

"Співробітники ФСБ заходили практично в кожен дім з метою їх виявити. За останньою інформацією, силовики вже починають знімати оточення навколо Строганівки", – пояснила Зудиева.

Близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір". У результаті обшуків затримали 20 осіб.

Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу ​​України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".