Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повинні отримувати не менше 50-ти тисяч гривень у місяць, упевнений глава відомства Назар Холодницький. Про це він заявив у ефірі телеканалу "Інтер" увечері в неділю, 13 грудня.
"В середньому пересічний прокурор антикорупційної прокуратури, конкурс на яких ми запланували оголосити вже 15 грудня і з 16 грудня плануємо розпочати прийом документів, повинен заробляти не менше 50 тисяч гривень на місяць. Це оклад плюс всі надбавки. Цієї суми достатньо, щоб показати реальні результати в боротьбі з корупцією",− заявив Холодницький.
Він уточнив, що урядовим проектом бюджету досі не передбачені кошти на формування Антикорупційної прокуратури. Якщо зміни не будуть внесені найближчим часом, це загрожує поставити під удар роботу створюваного відомства.
"Тоді ми будемо фінансуватися як звичайний департамент Генеральної прокуратури з їхніми звичайними зарплатами. І знову ж таки, це поставить під питання як проведення конкурсу на посади прокурорів антикорупційної прокуратури, так і на плідну здійснення нами своїх повноважень", − зазначив антикорупційний прокурор.
За його словами, блокування коштів може розцінюватися як спроба перешкодити роботі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро.
"Цей орган може бути незалежним тільки тоді, коли буде фінансуватися окремим рядком у бюджеті. Не можна боротися з корупцією, отримуючи 200-300 доларів зарплати", − підкреслив Холодницький.
Системна боротьба з корупцією є одним з вимог західних партнерів України.
В Україні створюються нові правоохоронні органи, метою яких є боротьба з топ-корупцією: Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
7 грудня голова Генеральної прокуратури України Віктор Шокін призначив Володимира Кривенка заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
1 грудня повідомлялося, що зарплата антикорупційних прокурорів складатиме 30 тисяч гривень.
30 листопада повідомлялося, що антикорупційним прокурором було призначено Назара Холодницького.
27 листопада комісія вибрала двох кандидатів на посаду антикорупційного прокурора. Остаточне рішення повинен був прийняти генпрокурор Віктор Шокін.
22 вересня Шокін схвалив створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.