На кінець серпня вже понад 21 тис. українців вирішили скористатися урядовими кредитами для заміни газових котлів та купівлі енергозберігаючого обладнання.
У грошовому вираженні використано вже більше половини передбаченого ресурсу - 357 млн грн з виділених 500 млн грн.
Цікаво, що чим ближче опалювальний сезон, тим активніше громадяни звертаються за такими кредитами.
За два тижні до Дня Незалежності України прем'єр у зверненні до співгромадян віщав про підготовку до зими. Тобто до осінньо-зимового сезону, який формально триває з 15 жовтня 2015 р. до 31 березня 2016 р.
По суті, прем'єр запропонував співгромадянам... самим подбати про те, щоб не замерзнути взимку.
Яценюк так натхненно переконував, що самостійне утеплення будинків та заміна котлів на негазовые з 20-відсотковою компенсацією - чи не порятунок для співгромадян, що багато хто тут же були готові бігти в Ощадбанк або Укргазбанк за госкомпенсацией. За словами прем'єра, 7 тис. громадян вже скористалися таким пільговим кредитом. Хоча цю програму Госэнергосбережение активно рекламує більше року. Держава частково, на 20%, компенсує громадянам заміну газових котлів на більш сучасні твердопаливні або энергокотлы. Решта - за ваш рахунок.
Щодо котлів і рентабельності їх заміни думки співгромадян розходяться, поки. Можливо, до отримання рахунків за жовтень, листопад і т. д. На камеру ощасливлені держпідтримкою люди кажуть, що так, це допомога. У неформальних бесідах нарікають, що заміна котла - за всіма правилами - далеко не всім по кишені, так як виливається в дуже вагому для бюджету сім'ї суму.