Вірменія відзначає річницю масових вбивств 1915 року в умовах карантину

Поділитися
Вірменія відзначає річницю масових вбивств 1915 року в умовах карантину Близько 30 країн визнали масові вбивства вірмен геноцидом
Вірменська сторона заявляє, що під час Першої світової війни було вбито 1,5 мільйона чоловік.

У Вірменії ввечері 23 квітня вимкнули вуличні ліхтарі і били в церковні дзвони в пам'ять жертв масових вбивств вірмен в Османській імперії в 1915 році. Церемонія вшанування загиблих була змінена через карантин, що запроваджений у зв'язку з пандемією коронавірусу, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, традиційна смолоскипна хода, яка щорічно проводиться в Єревані 23 квітня, була скасувана "в інтересах безпеки та збереження здоров'я громадян", - повідомив представник уряду Едуард Аґаджанян.

Також, закритий доступ до меморіального комплексу на вершині гори Цицернакаберд, куди зазвичай масово приходили люди, щоб покласти квіти до вічного вогню в центрі пам'ятника, присвяченого жертвам.

24 квітня прем'єр-міністр Нікол Пашинян і голова Вірменської церкви католікос Гарегін II покладуть квіти до меморіалу.

У минулому місяці Вірменія оголосила надзвичайний стан і ввела загальнонаціональний карантин, щоб уповільнити поширення коронавірусу. Влада країни повідомила про 1401 випадок захворювання і 24 смерті.

Вірменська сторона заявляє, що під час Першої світової війни було вбито 1,5 мільйона чоловік, у той час, як Османська імперія розпадалася. Цю заява підтримують близько 30 інших країн, називаючи вбивства геноцидом.

Туреччина не визнає геноцидом вбивства вірмен, які почалися в 1915 році, Анкара заявляє про насильство не тільки з боку Османської імперії, але і з боку представників вірменської меншини.

Туреччина заявляє, що від 300 до 500 тисяч вірмен і, принаймні, стільки ж турків загинули в громадянській війні, коли вірмени повстали проти османських правителів і приєдналися до вторгнення російської армії.

Раніше, адміністрація Трампа відмовляється визнавати геноцид вірмен. Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила, що не вважає масові вбивства вірмен 1915 року геноцидом, прагнучи заспокоїти Туреччину, яка була обурена тим, що Конгрес США визнав її такою.

Також, 18 країн визнали Голодомор в Україні геноцидом. В Офісі омбудсмена України підкреслили, що невизнання Голодомору і геноциду нації рівнозначні прихованню злочинів проти людяності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі