Перезавантаження ООН може стати можливим після закінчення пандемії — Клімкін і Умланд

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Перезавантаження ООН може стати можливим після закінчення пандемії — Клімкін і Умланд © УНІАН
За словами експертів, світові не потрібен "консалтинг", який не працює і дуже обмежений в можливостях практичної допомоги.

Після пандемії COVID-19 може виникнути нова ситуація, яка не тільки згенерує дискусію про неадекватність міжнародних установ, але і викличе їх кризу. У таких умовах можна буде знайти більше впливових однодумців, щоб жорстко поставити питання про перезавантаження ООН, тобто про фундаментальну трансформацію, а не тільки часткової реформи організації. Такі надії озвучують у своєму матеріалі для ZN.UA колишній міністр закордонних справ України, керівник програми європейських, регіональних і російських досліджень Українського інституту майбутнього в Києві Павло Клімкін і старший експерт Українського інституту майбутнього в Києві Андреас Умланд.

"Швидше за все, ми таким чином вже "проїхали" шанс на здійснення поступових, обережних реформ. Більше того, зараз міжнародні організації бояться не тільки нових криз і викликів, але й обмеження фінансування на своє існування. Дивні наслідки цієї сумної ситуації можна було спостерігати, коли РФ блокувала свої внески в Раду Європи після 2014 року і коли безумовно повернулася в ПАРЄ в 2019 році", - пишуть автори.

За їх словами, сьогодні потрібно провести аудит всієї системи ООН, причому це має бути зовнішній незалежний аудит.

"Навіщо світові такий "консалтинг", який не працює і дуже обмежений в можливостях практичної допомоги? Навіщо йому Всесвітня організація охорони здоров'я, яка намагається бути "політкоректною" в оцінках перспектив розвитку епідемії, зокрема тому, що не може знайти правильний формат на тлі небажання ускладнювати стосунки з Китаєм?", - запитують автори матеріалів.

При цьому вони зазначають, що міжнародні інститути, які не можуть діяти на основі неупередженого аналізу інформації, приречені бути неефективними в цілому, і особливо під час криз.

"Це міг би бути своєрідний глобальний уряд як альтернатива "глибинної глобальності" рішення чи навпаки, таким, що його доповнює. Але шанс виникнення такої структури, навіть з обмеженими повноваженнями, поки що мізерний...А от потужну світову структуру, яка діяла б тільки у випадку та для координації країн у надзвичайних ситуаціях, очевидно, підтримають як парламенти держав, так і звичайний люд усього світу", - пишуть Клімкін і Умланд.

Детальніше про те, як може змінюватися нинішня модель світу в результаті коронакризи, в яких сферах на світ очікують радикальні зміни, навіщо потрібен аудит всієї системи ООН і чи потрібна людству ВООЗ, читайте в статті Павла Клімкіна і Андреаса Умланда "Прекрасний новий світ...".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі