Вже до кінця року має бути відремонтовано 220 опорних лікарень по всій країні. В них буде комфортно перебувати як пацієнтам, так і лікарям. Про це заявила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька під час перевірки Президентом Володимиром Зеленським ходу ремонтних робіт у Бориспільській багатопрофільній лікарні.
"Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування – одна з 220 лікарень, капітальний ремонт яких має бути завершено до кінця року. Тут надають допомогу профільні спеціалісти, лікуючи жителів міста Бориспіль і Бориспільского району", - пояснила Скалецька.
У липні минулого року Президент Володимир Зеленський відвідав лікарню і дав доручення за рік привести її до нормального, сучасного стану. Сьогодні він особисто перевірив хід робіт.
Очікується, що перша частина лікарні буде здана вже в березні, друга – у червні, третя – в липні, а до кінця року добудують пологове відділення.
"В цій лікарні буде комфортно і безпечно як лікарям, так і пацієнтам, які будуть лікуватися в гідних умовах. В цьому і є сенс медичної реформи: дати людям доступ до якісної медицини, а лікарям – нормальні умови праці та гідну зарплатню", - наголосила Скалецька.
Вона також повідомила, що Президент Володимир Зеленський ініціював створення Колегії, в яку входитимуть видатні фахівці медичної галузі. "Ця Колегія проаналізує перебіг медичної реформи і надасть рекомендації щодо того, як зробити медичні послуги максимально доступними і якісними для всіх мешканців України", - зазначила очільниця Міністерства охорони здоров'я.
Раніше Зоряна Скалецька доповіла про готовність Уряду до евакуації громадян з Китаю і прийняття їх в Україні.
Кабінет міністрів прийняв розпорядження "Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров'я в госпітальних округах на період до 2023 року", згідно з яким 212 опорних лікарень отримають державне фінансування в розмірі 1 мільярд гривень, хоча прем'єр Олексій Гончарук неодноразово заявляв, що на програму виділять всього 6 млн грн . Вибирати лікарні, які будуть працювати 24/7, повинні були за певними критеріями, серед них - доступність для пацієнта і здатність надавати майже весь спектр необхідних послуг другого рівня, а також наявність відповідного обладнання та приймальних відділень. Однак за фактом обрані лікарні викликають багато питань. Детальніше про те, як саме збираються "реконструювати" 212 опорних лікарень читайте в матеріалі Алли Котляр "Велике будівництво: опорні лікарні або потьомкінські села?" для ZN.UA.