Українці стали менше ідентифікувати себе з двома чи кількома національностями

Інфографіка
Поділитися
Українці стали менше ідентифікувати себе з двома чи кількома національностями © Василь Артюшенко, ZN.UA
Тепер 95% громадян вважають себе українцями.

Серед громадян України 95% опитаних вважають себе етнічними українцями, 2% — етнічними росіянами, 2% віднесли себе до інших етносів, а 1,5% не визначилися із своєю етнічною належністю. Такі дані соціологічного опитування оприлюднив Центр Разумкова.

Аналітики зазначають, що під час попереднього подібного опитування у 2017 році приналежність лише до однієї національності відчували 74%, а 12% говорили про належність одразу до двох або кількох національностей.

Натомість за даними опитування, що проводилося у червні  2024 року, частка тих, хто відчуває свою приналежність лише до однієї нації зросла до 84%, а частка тих, хто відносить себе одразу до двох або кількох національностей, зменшилася до 7%. Водночас ще 5% не відчуває належності до жодної національності, однак поменшало число тих, хто не визначився із етнічною належністю (4,5%).

У свою чергу серед етнічних українців також зросла частка тих, хто відчувають свою приналежність лише до однієї національності – з 77% до 85%.

Якщо самоідентифікація жителів заходу країни майже не змінилась, там 89% респондентів відносять себе лише до однієї національності, то на півдні країни лише до однієї нації почали себе ідентифікувати уже 78,5%  замість 61% у 2017 році. Також суттєво виріс таких відсоток людей на сході України – з 58% у 2017 році до 74% тепер.

Також громадяни України найчастіше відносять себе до української культурної традиції – таких зараз 76%, хоча у 2006 році було 56%. Водночас знизилися частки тих, хто відносить себе до російської (з 11% до 0,5%) та радянської (з 16% до 4%) культурних традицій.

Так, зростання частки тих, хто відносить себе до української культурної традиції, відбулося у всіх регіонах, але найбільшою мірою на півдні та сході. У південних областях їх частка зросла з 50% до 73%, а у східних  — з 46% до 64%.

Соціологи зазначають, що зростання віднесення себе до української культурної традиції відбулося за рахунок російськомовного населення, тобто тих, хто вдома переважно говорить російською мовою, - таких побільшало 29% до 43%, тоді як серед україномовних цей показник на статистично значущому рівні не змінився та складає 81%.

Натомість російськомовні респонденти почали менше ідентифікувати себе з російською культурною традицією – 5% зараз супроти 26% у 2006 році.

Разом з тим, серед російськомовних не змінилася частка тих, хто відносить себе до радянської культурної традиції – у 2006 році таких було 23,5%, а у 2024 році їх 22%. Натомість серед україномовних опитаних частка таких зменшилася з 9% до 1%.

Водночас що молодці опитані, то частіше вони відносять себе до загальноєвропейської культурної традиції – серед громадян віком 18-35 років таких 23%.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Опитування методом face-to-face проводилося на підконтрольній уряду України території за стратифікованою багатоступеневою вибіркою серед 2016 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі