Спостерігачів ОБСЄ планують направити на пункти в'їзду в Крим

Поділитися
Спостерігачів ОБСЄ планують направити на пункти в'їзду в Крим Спостерігачів ОБСЄ хочуть направити на пункти в'їзду в Крим © OSCE
В ОБСЄ також зацікавлені створенням гуманітарних логістичних центрів для потреб населення, що проживає на тимчасово окупованих територіях.

Державна прикордонна служба України почне пілотний проект по залученню спостерігачів СММ ОБСЄ до моніторингу за ситуацією в контрольних пунктах в'їзду/виїзду уздовж лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях та на адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим. Про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби.

Це питання обговорювалося на міжвідомчій координаційній нараді за участю прикордонного відомства, Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України, Антитерористичного штабу при СБУ, Генерального штабу ЗСУ, Національної гвардії, а також СММ ОБСЄ в Україні.

"Метою наради було обговорення питання можливості залучення експертів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до моніторингу за ситуацією в контрольних пунктах в'їзду/виїзду уздовж лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей та на адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим", - йдеться в повідомленні.

На нараді зазначалося, що розгортання діяльності спостерігачів СММ ОБСЄ в контрольних пунктах, їх неупереджена і незалежна діяльність дозволять забезпечити об'єктивну оцінку ситуації уздовж лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях та на админгранице з Кримом.

Ініціативне пропозицію Держприкордонслужби щодо взаємодії з експертами СММ в контрольних пунктах підтримали усі учасники наради. За результатами наради буде відпрацьовано алгоритм дій щодо впровадження пілотного проекту по залученню спостерігачів СММ ОБСЄ в Україні до зазначеного моніторингу.

У свою чергу, керівник відділу операцій СММ ОБСЄ в Україні Георгій Покас поінформував, що спецмиссия зацікавлена і підтримує пропозицію Держприкордонслужби щодо розширення межі своєї діяльності на контрольні пункти в'їзду/виїзду уздовж лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях та на админгранице з Кримом, а також готова вивчити питання збільшення чисельності персоналу, працюючого на сході України.

Крім того, представники СММ ОБСЄ висловили зацікавленість питанням створення гуманітарних логістичних центрів для потреб цивільного населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях.

Як писала у статті для DT.UA Вільна економічна блокада Валентина Самар, на зміцнення лінії "кордону" Росія витрачається, не економлячи. За даними Центру журналістських розслідувань, заснованих на аналізі проведених Росграницей і ФСБ держзакупівель, тільки проектна документація на облаштування пунктів пропуску "Армянськ", "Джанкой" і "Перекоп" потягнула на 120 мільйонів рублів, сама ж "реконструкція" повинна перевищити мільярд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі