Президент Київської школи економіки (KSE), професор Піттсбурзького університету Тимофій Милованов заявив про погрози з боку ректорів на його адресу за критику ним плагіату в їхніх роботах та за твердження, що вся освітня система "прогнила".
"Нещодавно зі мною провели декілька "виховних розмов". Попросили не атакувати систему. Бо ректора ображаються. І дуже ввічливо, мʼяко пообіцяли проблеми. Або зараз публічно-медійні, або регуляторні, коли зміниться міністр освіти на більш лояльного до ректорів", - наголосив він у Facebook.
Милованов вказує, що в українській сфері освіти та науки необхідні радикальні зміни та конкуренція, а зараз "ресурси розкрадаються, будівлі деградують, а науковці витискаються ректорами і адміністрацією".
Він розповів, що йому "дуже ввічливо" нагадали про те, що заступнику міністра освіти Михайлу Винницькому дали приз "Академічна негідність року" в номінації "Посіпака 2023", і запитали його, чи бажає він отримати такий приз та в якій із номінацій: "Скандал року", "Фальсифікатор року", "Плагіатор року", "Посіпака року", "Токсичний ректор року" чи "Мурзилка року".
Милованов зазначив, що його попросили заспокоїтися з "атаками" на плагіат ректорів.
"Кажуть, тобі ж вже всі вказують — і депутати, і ректори, і "друзі". Ну що ти хочеш? Всю систему змінити? Ти ж працював міністром? Тобі мало було як твій імідж руйнували? "Хочєш, повторім?" Працюй собі спокійно в своєму KSE зі своєю тисячею студентів і не заважай іншим заробляти. Навіщо ти борешся з вітряками?", - підкреслив він.
Президент KSE на ці погрози відповів, що "червоні ректори" неспроможні щось організувати.
"Я вистояв атаки в міністерстві, вистою і зараз. По-друге, мені вдалось провести ринок землі, було лідерство президента, робота парламенту, і міністри після мене довели справу до кінця. То вдасться і плагіат побороти. Не одразу, за десятки років, але вдасться. Маленькими кроками", - додав науковець.
Під час вступної кампанії-2024 абітурієнти з найвищими конкурсними балами подавали заяви до приватних університетів УКУ та KSE, а також до Могилянки та КНУ ім. Т.Шевченка, розповідає редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко у статті "Вступ-2024. Чого хочуть абітурієнти і чого — держава?".
Заступника міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв'ю ZN.UA також зазначив, що абітурієнти, відповідно до даних про вступ із грантами, вважають якісною освіту в двох приватних навчальних закладах: Українському католицькому університеті та Київській школі економіки. За його словами, уперше цього року держава змогла фінансово підтримати наміри сильних абітурієнтів, які вступали у ці два освіттні заклади, надавши їм гранти.