За статусом біженця в Україні щорічно звертаються близько 1,5 тис. осіб

Поділитися
© LB.ua
Кількість шукачів притулку на території України коливається з року в рік - від тисячі до двох з половиною тисяч осіб, з яких лише десята частина отримує статус біженця.

Щорічно за отриманням статусу біженця в державні органи України звертаються близько 1,5 тис. осіб, з них не більше 10% дійсно вдається його отримати. В основному це вихідці з Афганістану, Сомалі, Сирії, Узбекистану та Киргизстану. Всього біженців на території України сьогодні налічується 2,435 тис. осіб.

Про це розповіла радник з питань громадської інформації Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олександра Маковська.

«Середня кількість - приблизно 1 тис. 500 заяв щорічно», - сказала вона.

При цьому кількість шукачів притулку на території України коливається з року в рік: у 2008 році їх було близько 2,3 тис. осіб, У 2009 -1,8 тис., а в 2011-му із заявою про надання статусу біженця звернулося 890 осіб.

Як пояснила Маковська, менша кількість звернень в минулому році пов'язана з адмінреформою, через що державні органи, що займаються питаннями біженців, просто не приймали заяви.

«Протягом кількох місяців у деяких регіонах територіальні органи не працювали на прийняття заяв і, відповідно, люди, які хотіли подати заяву про отримання статусу біженця, не мали можливості це зробити і звернулися тільки на початку 2012 року», - пояснила вона.

При цьому у 2011 році отримали статус біженця в Україні близько 130 осіб. «Орієнтовно, трохи менше 10% осіб з числа тих, хто звертається про надання статусу біженця, його отримують», - сказала Маковська.

За інформацією ООН, сьогодні на території України 2,435 тис. осіб мають статус біженців. Більшість біженців є вихідцями з Афганістану, далі йдуть Сомалі, Сирія, а також Узбекистан і Киргизстан.

За новим законом, статус біженця видається на п'ять років, і кожні п'ять років Державна міграційна служба має можливість прийняти рішення про продовження такого статусу чи ініціювати процедуру скасування статусу біженця. Після трьох років перебування в статусі біженця людина має право звернутися із заявою про надання громадянства. !zn

Читайте також:

Серед нелегалів в Україні найбільше молдаван, грузинів та афганців

В Україні нелегально працюють як мінімум 200 тис. іноземців

Депутати віддали СБУ право вирішувати, чи впускати чи не впускати в Україну іноземців

Євросоюз почав розслідування проти країн, які відмовляють українцям у видачі віз

ЄС підтвердив, що не висував Україні вимог про відставку уряду

Посол Євросоюзу не знайшов в Україні ознак цензури


Євродепутат вважає, що візи для українців потрібно просити незалежно від виборів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі