Телеканал партнера Костусєва може позбутися ліцензії за несплату

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Телерадіокомпанія «Глас» (Одеса) та студія «Калина» (Новоград-Волинський) після перемоги в цифровому конкурсі частот (МХ-5) не сплатили ліцензійний збір, що дає право Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення анулювати ліцензію на мовлення.

Про це, відповідаючи на запит ZN.UA, повідомили у Нацкомісії.

«Відповідно до п.2 ст.37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада має право анулювати ліцензію за умови несплати ліцензіатом ліцензійного збору протягом 30 днів після прийняття рішення про видачу ліцензії. Це питання буде винесено на наступне засідання Нацради», - наголошується у відповіді.

ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія «Глас» стала переможцем цифрового конкурсу в м.Одесі і ще в 8-ми населених пунктах Одеської області. Загальна сума збору становить близько 150 000 грн.

ПП «Студія Калина» отримала право мовити у м.Новоград-Волинському Житомирської області (ліцензійний збір - 5760 грн).

Нагадаємо, що основні витрати перемогли телекомпаній полягають в оплаті послуг монопольного провайдера цифрової послуги - компанії «Зеонбуд».

Зокрема, аналізуючи ситуацію на ринку загальнонаціональних каналів, генеральний директор ТВі Микола Княжицький зазначав невиправдано високі тарифи монополіста з невідомими засновниками.

«У 2013 році, приміром, вартість трансляції на 1/8 каналу у «Зеонбуд» становитиме приблизно 4 млн грн. для будь-якої телекомпанії. Таким чином, «Зеонбуд» отримає на місяць близько 32 млн грн., вартість же для невеликих компаній зросте у кілька разів», - писав Княжицький у своїй статті для ZN.UA.

Телерадіокомпанія «Глас» вважається підконтрольною керівникові депутатської фракції Партії регіонів у Одеській міськраді Геннадію Трухановому. Компанія є учасником медіа-групи «Глас», до якої також входять телеканали «Країна рад», «Одеса Плюс», «Новий кабельний».

Одним із власників телеканалу «Одеса плюс» є мер Одеси Олексій Костусєв.

Нагадаємо, що 16 і 17 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визначила переможців конкурсу на вільні місця у цифровому мультиплексі МХ-5 з регіональним покриттям.

Після проведення конкурсу Незалежна асоціація телерадіомовників України закликала 68 регіональних телерадіокомпаній, які не отримали ефірних частот, судитися з Нацрадою з телебачення і радіомовлення через позбавлення їх ліцензії.

Після цього Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що збирається провести повторний конкурс на 162 частоти в регіональному мультиплексі.

У 2015 році Україна зобов'язана повністю перейти на цифрове мовлення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі