Історичний центр Києва зроблять туристичною Меккою, але від хмарочосів не звільнять
12 травня, 2011, 07:21
Поділитися
КМДА розробила і сьогодні на засіданні громадської ради розгляне проект стратегії Києва до 2025 року, що визначає принципи територіального розвитку столиці.
Розробники документа пропонують перепрофілювати території промислових підприємств, створивши таким чином у столиці кілька центрів ділової та культурної активності, а також звільнити історичний центр для розвитку туризму, пише у четвер, 12 травня, газета "Коммерсантъ-Украина".
Однак, цю стратегію швидше за все не вдасться реалізувати, оскільки у міської влади немає важелів тиску на власників приватизованих київських земель, вважають експерти.
Нагадаємо, згідно з даними дослідження, проведеного в рамках розробки Стратегії, рівень якості життя у Києві на сьогодні значно вищий, ніж в інших українських містах, але все ще суттєво відстає від столиць Східної Європи.
Як повідомив вчора журналістам один з авторів документа, керівник проектів міжнародної компанії The Boston Consalting Group Сергій Перапечка, в його основі - аналіз розвитку протягом минулих двох десятиліть найбільших міст Центральної та Східної Європи, зокрема Праги та Будапешта.
Основним принципом розвитку Києва автори проекту бачать компактне використання міських земель. Для цього вони запропонували перепрофілювати промислові зони (розташовані, наприклад, на Рибальському півострові, у районах Центрального залізничного вокзалу і Дарниці), які займають п'яту частину території столиці, під житлове будівництво, об'єкти інженерної інфраструктури та комерційну діяльність. Залишки промислових підприємств і нові об'єкти, зокрема сміттєспалювальні заводи, пропонується розміщувати на території Київської області.
У результаті у столиці передбачається створити кілька культурно-ділових центрів, тим самим розвантаживши її центральну частину і транспортні потоки. У цьому випадку відреставрований центр Києва перетвориться на привабливий об'єкт для туризму та інвестицій.
При цьому С.Перапечка не бачить необхідності стимулювати керівників компаній переміщати свої офіси з центру Києва: "Питання буде вирішуватися на етапі землевідведень і затвердження проектів нових бізнес-центрів".
Головний архітектор Києва Сергій Целовальник вчора схвалив проект стратегії розвитку столиці: "Ми повинні розуміти, куди ми йдемо, для чого ми будуємо. Стратегія - це ідеологія міста, її слід було розробити ще до початку роботи над новим генпланом Києва". Втім, на думку заступника головного архітектора Київської області, колишнього головного художника Києва Віктора Гліба, столичній владі не вдасться реалізувати плани розробників, оскільки у столиці практично не залишилося вільних земель.
«Якщо власник захоче побудувати на своїй землі житлові «свічки», ніхто не змусить його будувати там офіси, водонапірні башти і театри», - заявив він. На його думку, промислові об'єкти столиці необхідно перепрофілювати під сучасні виробничі потреби: "Адже виробництво є головним містоутворюючим фактором. Без нього Київ перетвориться на величезне багатоповерхове село".