У Південній Африці науковці виявили найдавніші знаряддя праця, які використовувалися 71 тисячу років тому (ФОТО)

10 листопада, 2012, 14:55 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Всього було знайдено 27 мікролітів, довжина яких не перевищувала трьох сантиметрів. Вчені встановили, що використовувалися вони 71 тисячу років тому.

У Південній Африці науковці виявили найдавніші знаряддя праця, які використовувалися 71 тисячу років тому (ФОТО)

На самому півдні африканського континенту неподалік містечка Моссел Бей знаходиться багато печер, які колись населяла доісторична людина. Це місце досліджується антропологами з 2000 року і відоме під назвою Піннаклі-Пойнт. Вчені вважають, що тут ховається безліч слідів перебування Homo sapiens, тому тут ведуться активні пошукові роботи.

Одна з останніх знахідок проливає світло на давню епоху, що передує масовому розселенню людства на інші континенти, яке, як передбачається, почалося 60-65 тисяч років тому.



Досліджуючи ділянку осадової породи глибиною 13,4 метра, археологи виявили крихітні, оброблені шматочки кременю - мікроліти. Прироблені до колодки мікроліти могли бути частиною стародавнього списа, гарпуна або навіть стріли, що пояснює різноманіття їх форм і розмірів.

Всього ученими було знайдено 27 мікролітів, довжина яких не перевищувала трьох сантиметрів. Дослідники встановили, що використовувалися вони 71 000 років тому - вік був визначений за рівнем залягання в грунті і перевірений за допомогою оптичного датування. Останній метод дозволяє дізнатися, скільки пройшло часу з моменту останнього контакту мінералу з сонячним світлом.

Особлива цінність виявлених мікролітів полягає в тому, що вони були виготовлені дуже давно, ще в ті часи, коли людина розумна знаходилася на примітивному рівні розвитку: не володіла писемністю, але вже, ймовірно, підкорила вогонь.

Раніше вчені вважали, що люди виготовляли мікроліти епізодично, оскільки не були здатні зберегти знання. Так, у ході попередніх розкопок мікроліти знаходили в шарах, що датуються 40 тисячами років і 60-65 тисячами років.

Related video



«Знахідка свідчить про те, що люди були досить кмітливими, а популяції досить численна, і їм вдавалося передавати свої знання з покоління в покоління, - розповідає професор Кертіс Меріен з Інституту вивчення людського походження. - Цілком імовірно, що передача знань супроводжувалася і розвитком мови». !zn

Читайте також:

Археологи розкопали стародавнє місто Європи, побудоване до винаходу колеса

У Криму виявлено винний завод будівлі IV століття до нашої ери

За матеріалами: Вести.ру / Підготував/ла : Шевченко Наташа
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК