Володимир Лановий заявив, що влада робить помилку, намагаючись утримати економіку виключно державним регулюванням

Поділитися
Президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки України Володимир Лановий заявив, що влада припускається помилки, коли намагається утримати економіку виключно державним регулюванням. Про це він сказав в ефірі телеканалу ТВі.

«Підприємництво є рушійною силою. Саме воно задовольняє всі потреби: робить найкращі інвестиції, встановлює найкращі ціни, забезпечує нас всім - від муки до гречки та інших товарів. Якщо будуть подавляти підприємництво в будь-якій формі (чи через податки, чи через міліцейські та ніші напади, претензії, усунення з ринків, комерційними і кримінальними засобами), то у нас не буде зростання економіки і не буде розподілу доходів на користь громадян» - переконаний він.

«Розмови про інновації у нашій економіці без приватного підприємництва - це ілюзії і самообман. Тільки приватні підприємці принесуть новий досвід, нову етику, нові послуги і все це створює той інновацій потенціал, який піднімає попит в економіці, пропонує нові активи, нові товари, нові цінності» - додав експерт.

На думку Володимира Ланового, якщо такий підхід не буде реалізований, то найближчі 5-10 років Україна проведе у стані «заіржавілих технологій» і ще більше відстане від оточуючого світу.

«Якщо порівняти 2010 рік з 2008-2007 роком, з яких джерел мали доходи громадяни, так зараз в більшості - з соціальних пенсій, соціальних допомог. Зменшилася частка заробітних плат та доходів від приватного бізнесу. Тобто, всі переходять на утримання, нібито держава всіх нагодує» - сказав він.

Лановий висловив переконання, що система, за якої держава намагається утримувати за свій рахунок широкі верстви населення через різноманітну соціальну допомогу, приречена.

«Закінчується така модель державного утримання розвалом державних фінансів. Сьогодні не вистачає в одному місті (наприклад, лікарняні не сплачуються у регіонах України), а завтра буде не вистачати пенсій, післязавтра - субсидій по комунальним платежам, ще, через якийсь час, шахтарям не будуть давати і вони піднімуться… Це закінчується завжди однаково» - констатував експерт.

Разом із тим В.Лановий зазначив, що намагання уряду провести пенсійну реформу є несвоєчасним, і ніякі настанови МВФ не можуть, на його думку, слугувати виправданням для такого кроку в період кризи.

«В періоди криз ніхто не робить таких тектонічних зрушень щодо робочої сили, щодо тривалості життя. Латвія недавно відмовилася від частки допомоги ЄС та МВФ тому, що їм стільки непотрібно, оскільки вони знають, що це доведеться віддавати … А у нас: хто дасть більше - все ми виконаємо».

«Заявлено, що від зарплати державних службовців встановлюється пенсія у 70%, а для тих, хто не працює на державній службі - 30% пенсія від заробітної плати. Так чому ж тоді нарахування на фонд заробітної плати у Пенсійний фонд для всіх однакові - 32-33%? Тоді від державних служб, міністерств і відомств, нараховуйте 70% на заробітну плату! Буде більше надходити у Пенсійний фонд, і якщо ці особи заробили на більшу пенсію - вони її отримають» - навів приклад президент Центру ринкових реформ.

За матеріалами прес-служби ТВі

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі