Вільні зони торгівлі ЄС стали місцем відмивання грошей та організованої злочинності

Поділитися
Вільні зони торгівлі ЄС стали місцем відмивання грошей та організованої злочинності © Flickr/European Parliament
Тепер Брюссель закриває 82 вільні порти та торгові зони.

Брюссель скорочує 82 вільні порти та вільні зони після того, як виявив, що спеціальний тарифний та митний статус від ЄС сприяв фінансуванню тероризму, відмиванню грошей та організованої злочинності, пише The Guardian.

За кілька тижнів до початку консультації уряду Великобританії щодо створення до вільних портів у країні після Brexit, Європейська комісія ввела набір нових правил щодо тих самих портів.

За новими правилами, з 10 січня влада країн ЄС зобов'язана вживати додаткових заходів щодо "виявлення та повідомлення про підозрілі дії в портах і зонах внаслідок високої частоти корупції, ухилення від сплати податків, злочинної діяльності", зазначило видання The Guardian.

Вільні порти або вільні зони - це тип спеціальної економічної зони (СЕЗ), де законодавство про бізнес та торгівлю відрізняється від закону в інших країнах. Товари у цих зонах можна висаджувати, зберігати, обробляти, виготовляти та реекспортувати без мита. Митний кодекс ЄС допускає вільні порти та зони. Всього в ЄС є 82 такі зони, причому у всіх країнах, які підпадають під дію його регламентів.

У липні комісія ЄС заявила, що вільні порти, де зазвичай зберігають витвори мистецтва, дорогоцінне каміння, антикваріат, золото та вино, як альтернативу готівці, створюють загрози у багатьох напрямках. Такі порти дозволяють фальшивомонетникам та іншим злочинцям зберігати вантаж, підробляти документи про їх походження, характер товару та особу вихідного постачальника та реекспортувати продукцію без митного втручання. Їх також використовують для торгівлі наркотиками, незаконної торгівлі слоновою кісткою, контрабанди людей, шахрайства з ПДВ, корупції та відмивання грошей.

Вільні порти сприймаються як засоби, що захищають особистість своїх клієнтів та фінансові операції, як раніше це робили приватні банки. Завдяки своєму пільговому режиму вони нагадують офшорні фінансові центри, пропонуючи високу ступінь безпеки та свободи дій та дозволяючи здійснювати операції, не привертаючи уваги регуляторів чи органів прямого оподаткування.

Великобританія хоче відкрити у 2021 році вільний порт на острів Мен, що знаходиться в британській коронній залежності. Уряд країни стверджує, що нові зони вільної торгівлі зможуть створити 150 000 нових робочих місць та додати 9 млрд фунтів на рік економіці Великобританії, але висновки торгових експертів ЄС неоднозначні.

У звіті Європарламенту минулого року зазначалося, що зростаючий попит на вільні порти частково може бути пояснений недавньою глобальною боротьбою з ухиленням від сплати податків.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон повідомив про відмову від тісної співпраці з ЄС. Усі угоди з Європейським союзом він прагне проводити "за британськими правилами". Великобританія відмовиться від чіткого узгодження правил та відхилить юрисдикцію європейських судів у будь-якій торговельній угоді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі