У МЗС стверджують, що ЄС вже готовий дати Україні сотні мільйонів євро допомоги, яку заморозив два роки тому

Поділитися
На отримання замороженої Евроcоюзом ще в 2011 році фінансової допомоги Україна якщо і може розраховувати, то поки лише на кілька десятків з 610 млн євро. Втім, такі заяви звучать від української влади ще з квітня.

Україна виконала всі технічні критерії для отримання макрофінансової допомоги Європейського Союзу. Крім того, ЄС також висловив готовність виділити Україні фінансову технічну допомогу щодо низки окремих напрямків.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров після завершення 14-го засідання Комітету співробітництва Україна-ЄС у Брюсселі.

«Комітет констатував, що Україна виконала всі технічні критерії», - сказав Олефіров.

Заступник міністра повідомив, що у деяких напрямках Україна може розраховувати на отримання фінансової технічної допомоги.
«Ми наблизилися до того, щоб в деяких напрямках залучити фінансову технічну допомогу, і, зокрема, це стосується таких сфер, як облаштування кордонів, розвиток транскордонного співробітництва, здійснення адміністративної реформи», - сказав замміністра.

При цьому він не уточнив можливі суми фінансової допомоги.

Разом з тим, як стало відомо від європейського дипломата, близького до переговорів, мова може йти про надання 16 млн євро технічної допомоги на покращення управління кордонами в Україні, 20 млн євро - на здійснення реформи санітарної і фітосанітарної служби.

Нагадаємо, загальна сума допомоги становить 610 млн євро. В кінці червня 2010 року Рада міністрів ЄС ухвалила рішення про надання Україні 500 млн євро макрофінансової допомоги у вигляді кредиту на 15 років. Крім того, цим рішенням передбачалося надання Україні ще 110 млн євро допомоги з виділених у 2002 році, але не використаних 200 млн євро. Однак у лютому 2011 року Євросоюз «заморозив» фінансову допомогу Україні.

Надання такої допомоги заморожене через не виконання Україною низки технічних критеріїв, а також відсутності рішення в ЄС щодо виконання Україною так званого Женвальского критерію в частині функціонування демократичних інститутів, поваги прав людини і верховенства права.

"Певні програми зараз припинені саме через те, що українська влада не виконала ті умови, які передбачає впровадження цих програм", - заявив на початку року посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Раніше про досягнення "значного прогресу" в розморожуванні допомоги ЄС вже заявляв перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський, якому Азаров з Януковичем доручили напрямок євроінтеграції, а також міністр економіки Петро Порошенко - за його словами, Україна вживає заходів, щоб найближчим часом відновити секторне співробітництво з ЄС.

Читайте також:

Євросоюз заморозив грошову допомогу Україні

Євросоюзу набридло фінансувати ефемерні українські реформи

Посол Євросоюзу: Янукович не виправдав покладених на нього надій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі