Обама визнав, що програш на виборах до Конгресу пов'язаний з тим, що виборці незадоволені економікою.

Поділитися
Президент США Барак Обама визнав, що американські виборці віддали більшість голосів за республіканців тому, що вони незадоволені економічною ситуацією в США. Про це в середу, 3 листопада, повідомили ЗМІ.

Президент США Барак Обама визнав, що американські виборці віддали більшість голосів за республіканців тому, що вони незадоволені економічною ситуацією в США. Про це в середу, 3 листопада, повідомили ЗМІ.

У результаті проміжних виборів до Конгресу, що відбулися 2 листопада, Республіканська партія отримала контроль над палатою представників, де в неї тепер на 60 місць більше, ніж у демократів. Контроль над сенатом при цьому залишився в партії Обами.

Американський Президент пообіцяв, що тепер він спробує співпрацювати з республіканцями заради вирішення проблем, що стоять перед країною - створення нових робочих місць і забезпечення стабільності в житті американців.

«Це не буде просто. Ми не зможемо домовитися щодо всіх розбіжностей, що існують, - зазначив при цьому Обама. - Але істина полягає в тому, що якщо Республіканська партія не буде нічого підтримувати, зробити що-небудь буде дуже важко. Хоча я не думаю, що вони взагалі нічого не підтримають».

При цьому Обама визнав, що поразка демократів на проміжних виборах стала результатом розчарування виборців у діях теперішньої влади.

«За останні два роки нам удалося домогтися певних успіхів, але цілком зрозуміло, що цих успіхів не відчула дуже велика кількість населення, й учора вони нам про це чітко сказали, - зазначив американський лідер. - Як Президент я беру на себе відповідальність за це».

Разом з тим, Обама нагадав, що в момент приходу до влади йому довелося зіткнутися зі стрімким падінням економіки, а тепер її стан стабілізувався. «Навряд чи варто стверджувати, що ми рухаємося назад, - сказав у зв'язку з цим Президент. - Але можна сказати, що ми застрягли на нейтральній передачі».

Першою жертвою республіканців може стати реформа медичного обслуговування в США, яку Обама вважає одним зі своїх головних досягнень на посту президента.

Саме про це заявив найбільш вірогідний кандидат у спікери палати представників від Республіканської партії Джон Бейнер, який назвав медичну реформу «жахливою».

«Я вважаю, що закон про медичне обслуговування вб'є робочі місця, зруйнує найкращу медичну систему світу й приведе до банкрутства нашу країну», - сказав Бейнер.

Обама заявив, що готовий прислухатися до точки зору противників реформи американської медицини.

«Якщо в республіканців є пропозиції, як покращити нашу систему медичного обслуговування, якщо вони хочуть щось змінити й зробити так, щоб реформа цієї дуже дорогої системи проходила швидше й ефективніше, то я буду радий подумати над такими ідеями», - зазначив Обама.

Теперішня кампанія показала зміцнення так званого Руху бостонського чаювання - консервативного крила Республіканської партії, багато прихильників якого під час попередніх виборів перемогли кандидатів з табору традиційних республіканців.

Хоча у Вашингтоні неминуче будуть говорити про необхідність досягнення компромісів, прихильники Руху чаювання насамперед домагаються скасування рішень, прийнятих Обамою, й хочуть заблокувати його нові ініціативи.

Теперішні результати виборів є найбільшим перерозподілом складу політичних сил у США після того, як в 1948 році демократи отримали на 75 місць більше, ніж республіканці. Разом з тим, зазвичай партія президента, яка вперше потрапила в Білий дім, часто втрачає місця в ході наступних після цього проміжних виборів.

У сенаті демократи зберегли більшість, проте програли в шести штатах, зокрема й в Іллінойсі, від якого раніше обирався Обама.

На кону на цих виборах стояли всі 435 місць теперішньої палати конгресу й 37 зі 100 крісел верхньої. Крім того, у вівторок американці обирали губернаторів 37 з 50 штатів країни.

Крім кандидатур конгресменів і губернаторів, у деяких штатах на голосування було винесено питання місцевого значення.

Так, у Каліфорнії вирішували, чи варто легалізувати марихуану, однак, за попередніми результатами, більшість жителів штату виступили проти такого кроку. А в штаті Оклахома виборці підтримали пропозицію заборонити судам використовувати при винесенні рішень норми шаріатського права.

За матеріалами: Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі