ПАРЄ підтримало резолюцію в Україні: у Європі привітали кроки нової влади, але й висловили пересторогу

Поділитися
Парламентська асамблея Ради Європи 5 жовтня підтримала резолюцію щодо України. За проголосувало 102 депутати з 109, 1 - проти, 6 - утрималося. У документі вітаються перші кроки нової української влади, проте висловлюються застереження щодо небезпеки монополізації влади.

Парламентська асамблея Ради Європи 5 жовтня підтримала резолюцію щодо України. За проголосувало 102 депутати з 109, 1 - проти, 6 - утрималося. У документі вітаються перші кроки нової української влади, проте висловлюються застереження щодо небезпеки монополізації влади.

«ПАРЄ вітає активізацію законодавчої діяльності на Україну після проведених в 2010 році президентських виборів і створення нової правлячої коаліції. Беручи до уваги заклопотаності, висловлені щодо концентрації повноважень нової влади на Україну, Асамблея вважає, що консолідація влади нової адміністрації зрозуміла, а в багатьох випадках навіть бажана», - йдеться в резолюції за результатами обговорення в ПАРЄ моніторингової доповіді про виконання Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи

При цьому, Асамблея застерігає від того, щоб така консолідація не призвела до монополізації влади.

«Консолідація влади правлячої більшості зрозуміла і в контексті тривалості політичної внутрішньої боротьби між різними гілками влади в Україні, можливо, навіть бажана. Хай там що, все можливе має  бути зроблене для того, щоб така консолідація сили не спричинила до концентрації або, ще гірше, до монополізації сили в руках однієї політичної групи, що може підірвати демократичний розвиток країни», - висловлюють занепокоєння депутати ПАРЄ .

ПАРЄ також зазначила в своїй резолюції, що «реформи на багатьох напрямках стримуються положеннями чинної Конституції України». У зв'язку з цим європейські парламентарії закликали владу України і її опозиційні сили «спільно виконати пакет конституційних реформ для усунення нинішніх недоліків».

На думку Асамблеї, це «має бути зроблено шляхом внесення поправок до чинної Конституції, а не ухваленням нової Конституції України».

Окрім того, доповідачі моніторингового комітету висловили свою стурбованість щодо зростаючої кількості заяв щодо того, що такі демократичні свободи як свобода зібрань, свобода слова і засобів масової інформації виявилися під тиск в минулі місяці. У зв'язку з цим Комітет закликав владу розслідувати всі заяви і підкреслив, що будь-які відступи щодо захисту демократичних свобод і прав будуть неприйнятними.

«Асамблея закликає владу України вжити всіх необхідних заходів для захисту свободи та плюралізму ЗМІ та утриматися від будь-яких спроб прямого і опосередкованого контролю за змістом матеріалів у національних ЗМІ», - наголошується в резолюції.

Місцеві вибори - тест для влади

Одна з доповідачів по Україні Маіліс Репс зазначила, що вони зіткнулися зі зростаючим занепокоєнням, що висловлюють неурядові організації та представники опозиції щодо виборів, що відбудуться в Україні 31 жовтня.

«Місцеві вибори - абсолютно чіткий тест, і ми очікуємо побачити, що влада більше приділить увагу тому, що вибори будуть справедливими і демократичними», - підкреслила вона.

За словами Репс, у зв'язку з цим було відзначено кілька чітких сигналів, зокрема, «незбалансованість виборчої комісій, реєстрація фіктивних партій».

«Ми також закликаємо подивитися на це питання дуже обережно, тому що якщо ми недооцінили місцеві вибори на цей раз, це буде кричущим попередженням щодо розвитку», - заявила вона.

Репс також зазначила «втручання у внутрішні справи Служби безпеки України».

«Роль СБУ в Україну виглядає як зростаюча, і тому ми хотіли б закликати всі сторони Україні звернути на це увагу, і реформувати СБУ таким чином, щоб вона відповідала європейським стандартам», - підкреслила доповідач ПАРЄ.

Нагадаємо, 4 жовтня, Президент ПАРЄ Мевлут Чавушоглу заявив, що не вважає, ніби в Україні відбувається монополізація влади будь-якою політичною силою.

Водночас, 4 жовтня в ЗМІ з'явилася інформація, що ПАРЄ може прийняти одну з найжорсткіших резолюцій щодо функціонування в Україні демократичних інститутів.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі