Наступне засідання РНБО: ZN.UA знає подробиці порядку денного

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Наступне засідання РНБО: ZN.UA знає подробиці порядку денного © Офіс президента
Приготуватися контрабандистам та конвертаторам.

За інформацією ZN.UA цієї п'ятниці, 9 квітня, РНБО продовжить введення санкцій проти контрабандистів, доповнивши санкційний перелік минулого тижня прізвищами тих, хто не увійшов до топ-10, але має суттєвий вплив на "ринку контрабанди". Втім, не очікуємо побачити в оновленому переліку реальних "королів контрабанди".

Також до санкцій РНБО варто приготуватися бенефіціарам конвертаційних центрів. За оцінками експертів Інституту соціально-економічної трансформації річний обсяг коштів, які проходять через так звані "конверти" складає близько 60 млрд грн, а Державний бюджет щороку в наслідок їх роботи втрачає щонайменше 18 млрд грн.

За даними ZN.UA, станом на лютий конвертаційно-транзитних центрів в Україні було близько 600. Тож, перелік вигодонабувачів їхньої роботи точно не буде вичерпним. До того ж, робота конвертаційних центрів неможлива без участі співробітників податкової служби та зазвичай, як і контрабанда, "контролюється" усіма від нацполіції до СБУ. Розцінки на малюнку 1.

 

Нагадаємо, РНБО на засіданні 2 квітня вперше в історії України ввела персональні санкції проти десяти контрабандистів, які, за даними спецслужб, є "лідерами" у цій галузі.

Після засідання РНБО 2 квітня Держмитниця відсторонила понад 100 своїх співробітників в різних регіонах.

Також, раніше ZN .UA повідомляло, що оголошені Зеленським санкції РНБО введено проти громадян України, що займаються поставками в Україну і в Європу підакцизних контрафактних товарів, в першу чергу цигарок і горілки, вироблених на окупованих територіях. Підставою для введення санкцій могли бути ті ж статті про фінансування тероризму, які лягли в основу рішення по Медведчуку і Козаку. Йдеться про закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

Як раніше заявив економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи ISET Олег Гетьман під час обговорення від ZN.UA "Корупційний калькулятор Скільки країна втрачає на схемах", держбюджет України щорічно втрачає 226-320 млрд гривень від схем з "сірим імпортом" на митниці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі