Слаута: Україна експортує зерно в штатному режимі і поки не буде вводити квоти

Поділитися
Уряд України поки що не має наміру вводити квоти на експорт зерна, як це планувалося раніше, повідомив віце-прем'єр-міністр Віктор Слаута. За його словами, Україна експортує зерно у штатному режимі.
Уряд України поки що не має наміру вводити квоти на експорт зерна, як це планувалося раніше, повідомив віце-прем'єр-міністр Віктор Слаута. За його словами, Україна експортує зерно у штатному режимі. «Поки що квоти (на експорт зерна) вводити не будемо», - сказав він журналістам в Києві у п'ятницю, 27 серпня. Віце-прем'єр відзначив, що працючі в Україні зернотрейдери пропонували уряду ввести квоти на експорт зерна з 15 вересня поточного року. «Доживемо до 15 вересня, і, якщо нічого не трапиться, нехай ринок собі вільно працює», - сказав Слаута. За його словами, квотування експорту зерна може бути введене у разі різкого підвищення цін на світових ринках і за умов спекулятивних процесів усередині країни. «Ніхто нікого не затримує, кораблі з зерном йдуть на експорт», - сказав він, коментуючи заяви низки операторів зернового ринку, що в портах України затримуються судна із зерном. Слаута також висловив думку, що форвардні та заставні закупівлі повинні стати прерогативою в роботі Аграрного фонду. «Аграрний фонд повинен працювати за форвардом, можливо, за ф'ючерсними контрактами, а також здійснювати заставні закупівлі», - сказав він. Як відзначив віце-прем'єр, Аграрному фонду складно працювати за спотовими контрактами через часті коливання цін на ринку. На його думку, заставні закупівлі дозволять аграріям залучити ресурси для посівної. Слаута також повідомив, що у даний час через різкий стрибок цін на зерно Аграрний фонд призупинив закупівлі зернових. Як повідомлялося, в уряді обговорювалося питання введення квоти в обсязі 2,5 мільйона тонн на експорт зерна на період з 1 вересня до кінця 2010 року: 1,5 мільйона тонн пшениці, 1 мільйон тонн ячменю і 0,01 мільйона тонн жита. Цей намір вже викликав заяви протесту фермерів і міжнародних організацій. На урожай зернових негативно вплинула аномально спекотна погода. Так, Україна у 2010 році збере близько 40 мільйонів тонн зерна, хоча врожай міг бути на 5 мільйонів тонн більшим. Незважаючи на десятки заяв чиновників різного рівня про те, що для подорожчання хліба «немає підстав» ціна на хліб уже пішла вгору в різних регіонах. Про можливе подорожчання хліба вже заявив і президент України Віктор Янукович.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі