Комітет Ради прийняв рішення відкласти введення «податку на депозити» до 2014 року

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики прийняв рішення відкласти введення «податку на депозити» до 2014 року. Про це в середу, 13 жовтня, «Дзеркалу тижня» повідомив голова комітету, народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік.
Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики прийняв рішення відкласти введення «податку на депозити» до 2014 року. Про це в середу, 13 жовтня, «Дзеркалу тижня» повідомив голова комітету, народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік.За його словами, це пов'язано з тим, що представники адміністрації президента висловили думку про неготовність української банківської системи до введення такого податку. «У зв'язку з тим, що українська банківська система ще не до кінця вийшла з кризи, було ухвалено рішення відкласти введення цієї норми», - сказав він. Голова комітету повідомив, що, на думку представників АП, введення податку на дивіденди спричинило б до зменшення припливу вкладів і погіршення кредитування. Водночас, за словами депутата, також однією з причин відмови від введення податку стала необхідність розкриття банківської таємниці при оподаткуванні. «Покищо все, чого вдалося домогтися - відкласти їх введення на три роки», - сказав Хомутиннік. Парламентарій повідомив також, що на даний час розглядається кілька варіантів запровадження зазначеного податку з 2014 року. Зокрема, існує варіант, при якому оподаткуванню підлягатимуть усі депозити, незалежно від їх суми. При цьому, податок на дивіденди очікується на рівні податку на доходи фізичних осіб - 15-17%. У свою чергу, у запропонованому урядом проекті Податкового кодексу пропонується обкладати доходи, отримані громадянами за депозитами на суму понад 200 тисяч гривень, 5%-м податком. Доходи фізичних осіб розміром понад 10 мінімальних зарплат (сьогодні - 888 гривень, з 1 грудня-922 гривні) будуть обкладатися за прогресивною ставкою 17% при існуючій сьогодні  ставкці 15%. Варто зазначити, що за даними Національного банку України, станом на 1 жовтня депозити фізичних осіб становили 257,6 мільярда гривень. Водночас, за даними джерела «ДТ» у Нацбанку, близько 150 мільярдів гривень із цієї суми належать 3% вкладників. 7 жовтня Рада прийняла кодекс у першому читанні. Прем'єр-міністр Микола Азаров прогнозує його прийняття в цілому не пізніше першої декади листопада.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі